עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

תוכן עניינים למאמר

יצירת קשר עם עורך דין אדי בליטשטיין

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דואר אלקטרוני

בתאריך 29.1.2017 אישר בית המשפט המחוזי בתל אביב ניהולה של תביעה ייצוגית נגד מסעדת צפרה (מסעדה שאינה כשרה) ואחד מבעלי המניות והדירקטורים שלה בגין מכירת בשר חזיר במנות שהיו אמורות להכיל בשר עגל (ת"צ 17879-07-13 נטלי סווירי נ' צפרה בע"מ ואח').

במסגרת ההכנות להגשת הבקשה לאישור תביעה ייצוגית התובעת, הייצוגית וחוקר מטעמה הגיעו למסעדה, רכשו מנות אשר תוארו על ידי המלצרים כמכילות בשר עגל בלבד, העבירו את המנות לבדיקת DNA אשר הבהירה שהמנות מכילות אך ורק בשר חזיר, ולא בשר עגל.

התובעת הייצוגית טענה כי היא איננה שומרת כשרות, אך בכל זאת מקפידה שלא לאכול בשר חזיר. משכך, התובעת הייצוגית מבקשת מבית המשפט לפסוק פיצוי בסך 5000 ש"ח בגין נזקים לא ממוניים (כגון עוגמת נפש) לכל סועד שאינו שומר כשרות אך בכל זאת נמנע מלאכול בשר חזיר, ושהוגש לו בשר חזיר במסעדה, במקום בשר עגל.

בין היתר, בית המשפט קבע כך:

יש להניח, כי מי שמקפיד על כשרות כהלכה ימנע מלסעוד במסעדה זו. יחד עם זאת, יש מקום לסברה, כי גם מי שאינו מקפיד על כשרות כהלכה ימנע להכניס לקרבו מאכלים המכילים בעלי חיים שאינם כשרים כגון בשר חזיר או פירות ים וכיוצ"ב (בהבחנה מהפרדה בין בשר וחלב או אופן השחיטה). טעמי המניעות מאכילת בשר חזיר יכולים להיות גם אחרים ושונים. ככלל אדם זכאי לדעת ולשלוט על המאכל שהוא מביא אל פיו ללא קשר לענייני כשרות. אין בישיבה במסעדה לא כשרה כדי ליתן היתר להחליף את סוג הבשר במנות המוזמנות ע"י הסועדים, ללא ידיעתם. המשיבים אינם רשאים לגרום לכך שסועד ייאלץ לאכול בשר חזיר דווקא בניגוד לרצונו ובחירתו – יהא הנימוק למניעתו מאכילת בשר זה אשר יהא.

מן המובא לעיל עולה כי לחברי תת הקבוצה נגרם נזק נוסף על הנזק שנגרם לקבוצה הכוללת בעוד שלחברי הקבוצה הכוללת נגרם נזק בשל כך שנאלצו לאכול בשר חזיר על אף שלא ביקשו לאוכלו, וקיבלו מוצר שונה ונחות מזה שהזמינו, הרי שלחברי תת הקבוצה נוספה על כך גם תחושת גועל ומיאוס שחשו כאשר אכלו בשר חזיר, ממנו הם נמנעים.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דואר אלקטרוני

לקבלת עדכונים משפטיים נוספים בנושא זה ובנושאים משפטיים נוספים הזינו כתובת מייל והצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

כתובת מייל

יש לכם שאלה או הערה בעניין המאמר? כתבו לנו תגובה ונשתדל להגיב בהקדם

כתיבת תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

לפני שאתם עוזבים....

הזינו כתובת מייל והצטרפו למאות הגולשים שמקבלים מאיתנו עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים (אנחנו לא שולחים פרסומות או ספאם)

וגם….

הצטרפו לקבוצות הפייסבוק והטלגרם שלנו במסגרתן הגולשים יכולים לקבל ייעוץ משפטי ראשוני ללא תשלום