תביעה ייצוגית נגד אל על – לא מוסרת פרטים בדבר ביטול עסקה טלפונית

בתאריך 7.4.2016 הוגשה באמצעות משרדנו בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד חברת אל על בגין אי מסירת מידע בדבר ביטול עסקה טלפונית (בכתב – טרם השלמת העסקה, בע”פ – במעמד ביצוע העסקה, בכתב – לאחר השלמת העסקה). סכום הפיצוי הנדרש עבור כלל חברי הקבוצה הוא 105 מיליון ש”ח.

בקשה זו הוגשה לאחר שאושרה לאחרונה נגד אל על בקשה לאישור תביעה ייצוגית בגין אי מסירת פרטים בדבר ביטול עסקה בעת ביצוע הזמנות דרך אתר האינטרנט של החברה.

במסגרת הבקשה מתואר כיצד לקוחות אל על המבצעים הזמנת כרטיסי טיסה באמצעות המוקד הטלפוני, לא זוכים לקבל מידע בדבר ביטול ו/או שינוי כרטיס הטיסה במסגרת 14 הימים הראשונים ממועד ביצוע העסקה, וגם מהם תנאי הביטול ו/או השינוי של כרטיס הטיסה לאחר 14 ימים ממועד ביצוע העסקה.

לבקשה זו צורף נוהל פנימי של חברת אל על ממנו ניתן ללמוד כי נציגי אל על אינם פועלים על פי הוראות חוק הגנת הצרכן. כמו כן, צורפו דוגמאות המעידות כי אל על מפרה את חוק הגנת הצרכן במשך שנים, וכי אל על איננה פועלת על פי הוראות חוק הגנת הצרכן גם לאחר שאושרה הבקשה שהתייחסה למסירת מלוא המידע לרוכשים באמצעות אתר האינטרנט.

תביעה ייצוגית נגד אל על

[Total: 26 Average: 4.6]

עורך דין אדי בליטשטיין

מאמר זה נכתב על ידי עורך דין אדי בליטשטיין, אשר עוסק בליטיגציה אזרחית - מסחרית מורכבת, תוך מתן דגש על תביעות כספיות בסכומים גבוהים. ההליכים המשפטיים בהם עורך דין אדי בליטשטיין מטפל מסוקרים באופן קבוע ובהרחבה בכלי התקשורת השונים (דוגמאות לכתבות תוכלו לקרוא באתרנו).

כתיבת תגובה

המלצות לקוחותינו

ליצירת קשר עם עורך דין אדי בליטשטיין חייגו 03-6427876 או השאירו את פרטיכם

הזינו מייל ותקבלו עדכונים ומידע נוסף בנושא זה ונושאים משפטיים נוספים

הזינו את כתובת המייל שלכם והצטרפו שמקבלים מאיתנו ללא תשלום עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים במייל

ניתן לבצע הסרה מרשימת התפוצה בכל עת. אנחנו לא שולחים פרסומות או דואר זבל – רק מידע משפטי עדכני וחשוב