בתאריך 17.3.2019 הוגשה באמצעות משרדנו בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד חברת א.ש. שיווק מערכות בע”מ (הידועה גם כחברת אפיקים), המשווקת בר מים כשר מדגם נועם 1 (ת”צ 39414-03-19 פוקס ואח’ נ’ א.ש. שיווק מערכות בע”מ).

מעוניינים לשוחח עם עורך דין אדי בליטשטיין בנושא זה? השאירו פרטים ליצירת קשר

לטענת החברה מדובר בדגם כשר המתאים לצריכת מים חמים, קרים ומסוננים גם ביום שבת. על מנת לשכנע את לקוחותיה שמדובר בבר מים כשר, החברה מציגה סמלים של רבנים מוכרים שונים:

בר מים כשר

הזינו מייל ותקבלו ללא תשלום או התחייבות עדכונים משפטיים בנושא זה ובנושאים משפטיים נוספים

אנחנו לא שולחים דואר זבל אלא רק מידע משפטי שימושי. ניתן לבצע הסרה בכל שלב.

סמלים אלה מופיעים בפרסומי החברה במדיה הכתובה ובמספר אתרי אינטרנט שמשווקים בר מים כשר מדגם נועם 1.

לפני רכישת בר מים מדגם נועם 1 בדקו את אישורי הכשרות של הגורמים הרלוונטיים לסמלים אלה, על מנת להיווכח כי אין אישור כשרות ללא התקנת ברז עוקף סננים.

התקנת ברז עוקף סננים משמעותו שתיית מי ברז לא מסוננים.

בר מים כשר

בר מים כשר

בנוסף לעניין זה, במסגרת הבקשה לאישור תובענה ייצוגית נטען כי החברה גובה דמי ביטול עסקה החורגים מהשיעור המקסימלי המותר בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן.

רכשתם בר מים מדגם 1 ולא נחשפתם בעבר לאישורי הכשרות המוצגים כאן או שחוייבתם בדמי ביטול עסקה בגובה מאות שקלים? צרו איתנו קשר.

עורך דין אדי בליטשטיין

מאמר זה נכתב על ידי עורך דין אדי בליטשטיין, אשר עוסק בליטיגציה אזרחית - מסחרית מורכבת, תוך מתן דגש על תביעות כספיות בסכומים גבוהים. ההליכים המשפטיים בהם עורך דין אדי בליטשטיין מטפל מסוקרים באופן קבוע ובהרחבה בכלי התקשורת השונים (דוגמאות לכתבות תוכלו לקרוא באתרנו).

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. להורים שלי יש נעם 1 שהתקלקל פעמים. הגיעו לתקן אחרי המון זמן!!!!
    בפעם הראשונה שהתקלקל אמרו לה שיחליפו לה את המכשיר ותשלם עליו מחיר מלא (שלמה פעם שניה על המכשיר) ויתנו לה אחריות למשך 3 שנים.
    אחרי שהביאו את המכשיר השני הוא התקלקל תוך שבוע. ורק אחרי חודשים הגיעו לתקן.
    לא ממליצה.

  2. אני רכשתי בר מים כש ב01.07.19 נאמר לי שיהיה למים טעם לוואי רק בימים הראשונים, לאחר שבוע יצרנו קשר עם אפיקים ונאמר לנו שישלחו טכנאי , הטכנאי הגיע ב09.07 שהכניס למתקן חתיכת קרטון שטען שמבודדת את המים, כמובן שלא קיבלנו את הטענה הזו הטכנאי הציע להחליף מכשיר ולא רצינו הלוא אם יש טעם לוואי בבר שקיבלנו בכל המתקנים יהיה אותו הטעם,יצרנו שוב קשר וביקשנו לבטל את העיסקה נמסר לנו שהמכשיר שלנו מוכן והטכנאי צריך להגיע ב16.07 ואז יצרו איתנו קשר שטכנאי יגיע ב18.07 בין השעות 8:00 ל11:00 כדי שיביא מכשיר המשכנו לומר שאנחנו לא מעוניינים אנו רוצים ביטול העיסקה, והם התעקשו שהטכנאי מגיע, התקשרתי בשעה 10:00 לשאול אם אפשר לבדוק מתי הטכנאי מגיע? ענתה לי אם אמרו לך בין 8:00 ל11:00, אוקיי המתנו אבל הוא לא הגיע ואף אחד לא טרח לעדכן אותנו רק לאחר שאנחנו התקשרנו הואיל בטובו הטכנאי להיתקשר אליי בשעה 13:30 ולומר לי שהוא לא מרגיש טוב הוא לא יוכל להגיע, הנה לכם עוד בעיה ישינה שם בעיית תקשורת אין תיאום בין המשרדים לטכנאים ואין שירות, נמסר לי שיחזרו אליי מקשרי לקוחות, חזרו אליי רק ב22.07 לאחר שמשכו אותי ואז היא אומרת לי שאני לא יכולה לבטל את העיסקה כי עברו 14 יום, אמרתי שאחרי שבוע כבר התרעתי שהמים עם טעם לוואי ושהם משכו אותי ומנסים כל פעם לשכנע שיביאו מכשיר אחר אני טוענת שאני לא רוצה הם לא יכולים לדחוף לי בכוח מוצר שהוא מלא תקין וגם אני לא מרוצה מהשרות.

כתיבת תגובה

הזינו מייל והצטרפו למאות הגולשים שמקבלים מאיתנו ללא תשלום עדכונים משפטיים חשובים ומועילים

ניתן לבצע הסרה בכל שלב. אנחנו לא שולחים דואר זבל.

הזינו את כתובת המייל שלכם והצטרפו שמקבלים מאיתנו ללא תשלום עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים במייל

ניתן לבצע הסרה מרשימת התפוצה בכל עת. אנחנו לא שולחים פרסומות או דואר זבל – רק מידע משפטי עדכני וחשוב