היועמ”ש מתנגד למתווה של הסדר פשרה בתביעה ייצוגית נגד תנובה

בתביעה ייצוגית נגד תנובה בגין התעללות בבעלי חיים טרם שחיטה (פרשת “אדום אדום” אשר נחשפה בכלבוטק) הושג הסדר פשרה במסגרתו התחייבה תנובה לתרום למעלה מארבעה מיליון שקלים לגופים שונים (ת”צ 14602-12-12 רות קוליאן ואח’ נ’ בקר תנובה בע”מ).

הסדר פשרה – המתווה שהוסכם על ידי הצדדים:

מעוניינים לשוחח עם עורך דין אדי בליטשטיין בנושא זה? השאירו פרטים ליצירת קשר

הסדר הפשרה אשר הושג בין הצדדים קבע כי תנובה תתרום 2.7 מיליון שקלים לעמותות אשר עוסקות בהגנה ושמירה על רווחת בעלי החיים בישראל באמצעות עמותת “עיגול לטובה”. כמו כן, סוכם כי תנובה תתרום מוצרי מזון המשווקים על ידה לנזקקים, באמצעות עמותת “לתת”, בשווי כולל של 1.5 מיליון שקלים (שווי זה נקבע לפי המחיר לצרכן ולא מחיר הייצור לתנובה, שהוא מחיר נמוך יותר).

עמדת היועמ”ש – הסדר פשרה זה מחייב שינויים

לעמדת היועץ המשפטי לממשלה, כאשר ניתן פיצוי עקיף לחברי הקבוצה או לטובת הציבור, יש לנסות ולעצב את מנגנון התרומה באופן שמקיים זיקה בין קבוצת המפוצים לקבוצת הניזוקים. שמירת הקשר בין הקבוצה הנפגעת לבין הציבור שיהנה מן הסעד, מאפשרת, במקרים המתאימים, לראות בתרומה כפיצוי עקיף לחברי הקבוצה, בשל קידום האינטרסים של חברי הקבוצה בכללותה. לכן, הוצע במקרה זה כי כל סכום הפשרה יגיע לעמותות העוסקות בתחום ההגנה על בעלי חיים, המקיימות את הקשר האמור. בהקשר זה, יתרון נוסף בהעברת כל סכום הפשרה לעמותות העוסקת בתחום הגנה על בעלי החיים הוא באפשרות לפקח כי תרומה זו נובעת מהסדר הפשרה והיא מעבר להתחייבויות פילנתרופיות קודמות של תנובה.

הזינו מייל ותקבלו ללא תשלום או התחייבות עדכונים משפטיים בנושא זה ובנושאים משפטיים נוספים

אנחנו לא שולחים דואר זבל אלא רק מידע משפטי שימושי. ניתן לבצע הסרה בכל שלב.

[מקור]

עורך דין אדי בליטשטיין

מאמר זה נכתב על ידי עורך דין אדי בליטשטיין, אשר עוסק בליטיגציה אזרחית - מסחרית מורכבת, תוך מתן דגש על תביעות כספיות בסכומים גבוהים. ההליכים המשפטיים בהם עורך דין אדי בליטשטיין מטפל מסוקרים באופן קבוע ובהרחבה בכלי התקשורת השונים (דוגמאות לכתבות תוכלו לקרוא באתרנו).

כתיבת תגובה

הזינו מייל והצטרפו למאות הגולשים שמקבלים מאיתנו ללא תשלום עדכונים משפטיים חשובים ומועילים

ניתן לבצע הסרה בכל שלב. אנחנו לא שולחים דואר זבל.

הזינו את כתובת המייל שלכם והצטרפו שמקבלים מאיתנו ללא תשלום עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים במייל

ניתן לבצע הסרה מרשימת התפוצה בכל עת. אנחנו לא שולחים פרסומות או דואר זבל – רק מידע משפטי עדכני וחשוב