שאלות כלליות בנושא זה ניתן לשאול בתחתית העמוד (במקום המיועד לכתיבת תגובות) ונשתדל לסייע. כמו כן, נשמח אם תכתבו לנו בתגובות אם מצאתם באתרנו את המידע המשפטי שחיפשתם, ואם לא, נשמח אם תציינו מה היה חסר לכם במאמר או במאמרים שקראתם באתרנו.

מהו “חוק הטכנאים”?

ראשית, יובהר, כי אין חוק שנקרא “חוק הטכנאים”, חוק הטכנאים מפורט למעשה בסעיף 18א לחוק הגנת הצרכן. חוק הגנת הצרכן כולל בתוכו שורה ארוכה של חובות המוטלות על בעלי עסקים בכל הקשור להתנהלותם מול לקוחותיהם, בין אם לפני שלב המכירה ובין אם לאחריה. במאמר קצר זה נתייחס להוראות סעיף 18א לחוק הגנת הצרכן כאל הוראות חוק הטכנאים מטעמי נוחות בלבד.

באילו מקרים זכאים לפיצוי מכוח “חוק הטכנאים”?

חוק הטכנאים קובע הוראה פשוטה המופנת לבעלי עסקים המספקים שירותי תיקונים בבית הלקוח – עמדו בזמנים שקבעתם עם הלקוחות, שאם לא כן, תחוייבו לשלם פיצוי כספי ללא הוכחת נזק.
בעבר, בעת תיאום הגעת טכנאי, בעלי עסקים לא היו מגדירים זמן מסוים ולכן היה על הצרכן להשאר בבית ולהמתין להגעתו של טכנאי במשך כל היום. לחלופין, בעלי עסקים היו מגדירים טווח שעות אך לרוב לא היו מגיעים אל הצרכן שהמתין בביתו.

על מנת לפתור סוגיה זו נקבע כי בגין איחור העולה על שעתיים יפצה בית העסק את הצרכן בסך של 300 ש”ח. בגין איחור העולה על 3 שעות יפצה בית העסק את הצרכן בסך של 600 ש”ח. אי הגעתו של הטכנאי כלל מותירה את סכום הפיצוי המקסימלי על סך 600 ש”ח.

מה צריכים לעשות על מנת לקבל פיצוי מכוח “חוק הטכנאים”?

בעת פניה לבית עסק על מנת לתאם ביקור טכנאי מומלץ להקליט את השיחה. הקלטת השיחה תסייע לכם להוכיח בעתיד (במידת הצורך) את טווח השעות המדויק אשר סוכם עם בית העסק לצורך הגעתו של הטכנאי לביתכם.

אם נתקלתם במצב בו אתם זכאים לפיצוי מכוח “חוק הטכנאים” אל תמהרו להגיש תביעה. בתי עסק מודעים היטב כיום לחוק הטכנאים ולא ממהרים להגיע לבית המשפט (בין היתר, משום שמדובר בסכומים נמוכים שאינם מצדיקים ניהול הליכים משפטיים). פנו תחילה בכתב ודרשו את הפיצוי מכוח חוק הטכנאים. יתכן שבמקום פיצוי כספי יציעו לכם הטבה אחרת. אתם רשאים להסכים או לא להסכים.

אם לא הסכמתם ובית העסק סירב לשלם לכם פיצוי כספי אתם יכולים להגיש תביעה קטנה. אם בית עסק לא מקיים את הוראות חוק הטכנאים באופן קבוע, ויש בידיכם ראיות בעניין זה, ניתן לשקול הגשת תביעה ייצוגית.

חוק הטכנאים עודכן בתאריך 12.7.2018

בעלי עסקים רבים ניסו להתחמק מתשלום פיצוי בהתאם לחוק הטכנאים על ידי כך שהודיעו ללקוחות שהם לא שולחים אליהם טכנאים אלא עובדים שאינם טכנאים (לדוגמה עובד שמטרתו לאסוף ציוד מבית הלקוח), ומשכך, כאשר אותו עובד לא הגיע לביתו של הלקוח, לכאורה לא הגיע לו פיצוי.

המחוקק התייחס סוגיה זו וביצע תיקון בחוק הטכנאים ומעתה במקום “טכנאי” נרשם בחוק “נותן שירות”. החוק יחול בצורה מפורשת גם על מקרים בהם הלקוח ממתין לשליח כדי שיספק מוצר שנרכש מבית עסק.

לרשימה המלאה של המקרים בהם יחול חוק הטכנאים לחצו כאן.

חלק מהשינויים בחוק יכנסו לתוקף ביום 12.9.2018, וחלקם ב-1.2.2019.

משרדנו אינו מספק מידע או ייעוץ משפטי בעניין חוק הטכנאים בטלפון.

ניתן לשאול שאלות בעניין חוק הטכנאים בפורום האתר, אליו ניתן לעבור על ידי לחיצה כאן.

[Total: 177 Average: 4.5]

רוצים לקבל עדכונים בנושא זה ובנושאים נוספים? הזינו כתובת מייל.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. טכנאי לא הגיע
    אבל טען שהוא התקשר ממספר טלפון קווי ולא היה מענה אצל הלקוח.
    נעשה ניסיון לחזור למספר אך השעה הייתה 18:30 ולא היה מענה.
    הטכנאי בחר לא להתקשר שוב ופשוט לא הגיע

כתיבת תגובה