עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

תוכן עניינים למאמר

יצירת קשר עם עורך דין אדי בליטשטיין

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דואר אלקטרוני

בתאריך 18.6.2018 אישר בית המשפט המחוזי בירושלים הסדר פשרה במסגרת תביעה ייצוגית נגד חברת פלאפון, בעקבות שליחת ספאם על ידי משווקים של החברה.

במסגרת הסדר הפשרה סוכם כי חברת פלאפון תשלם לקרן ייעודית שהוקמה מכוח חוק תובענות ייצוגיות 400 אלף ש”ח (התשלום לקרן מבוצע כאשר קיים קושי לאתר את הנפגעים), וכן, תדאג לחדד נהלים שמטרתם למנוע שליחת ספאם על ידי משווקים בעתיד.

כך תואר הנושא בהחלטת בית המשפט:

נוכח ההסדר לפרטיו ובהתחשב בסיכויי התובענה ובסכום ההשבה הכולל, שוכנעתי, כי הסדר זה מהווה דרך יעילה והוגנת להכרעה במחלוקת בין הצדדים. ההסדר קובע מנגנון למניעת שיגור עתידי של מסרונים פרסומיים בניגוד לחוק, לרבות שינוי מערך השיווק הטלפוני באופן שיאפשר לפלאפון לפקח על ביצוע הוראות החוק ומתן הדרכות מפורשות וברורות לקבלני השיווק החיצוניים בדבר האיסור החל על משלוח מסרונים פרסומיים בניגוד להוראות הדין. פלאפון אף התחייבה לכלול בהסכמי ההתקשרות שתערוך עם קבלני שיווק חיצוניים איסור מפורש וספציפי על משלוח מסרונים פרסומיים בניגוד להוראות חוק התקשורת. באשר להסכמי התקשרות קיימים, התחייבה פלאפון לשלוח הבהרה בכתב לקבלני השיווק החיצוניים בדבר האיסור לשלוח מסרונים פרסומיים בניגוד להוראות החוק. בנוסף קובע ההסדר מנגנון פיצוי עקיף באמצעות סעד לטובת הציבור בסכום לא מבוטל של 400,000 ₪, אשר נועד לשקף פיצוי עבור כל אותם חברי קבוצה שקיבלו מסרונים פרסומיים בניגוד להוראות חוק התקשורת, בכפוף לסייגים כאמור.

על אף שבדרך כלל הסכם פשרה במסגרת תביעה ייצוגית מונע הגשת תביעות אישיות על ידי חברי הקבוצה, במקרה זה סוכם על ידי הצדדים, בהתאם להערת בית המשפט, כי מי שירצה לתבוע בגין שליחת ספאם על ידי משווקים, יוכל לעשות זאת ולדרוש פיצוי אישי.

ציון הגולשים למידע זה
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דואר אלקטרוני

לקבלת עדכונים משפטיים נוספים בנושא זה ובנושאים משפטיים נוספים הזינו כתובת מייל והצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

כתובת מייל

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

לפני שאתם עוזבים....

הזינו כתובת מייל והצטרפו למאות הגולשים שמקבלים מאיתנו עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים (אנחנו לא שולחים פרסומות או ספאם)

וגם….

הצטרפו לקבוצות הפייסבוק והטלגרם שלנו במסגרתן הגולשים יכולים לקבל ייעוץ משפטי ראשוני ללא תשלום