תביעה ייצוגית נגד ויזה כאל הסתיימה בפשרה – תשיב כמעט שני מיליון שקלים

בתאריך 6.9.2016 אישר בית המשפט הסדר פשרה במסגרת תביעה ייצוגית נגד ויזה כאל. במסגרת הפשרה ויזה כאל התחייבה להשיב ללקוחותיה כמעט שני מיליון שקלים (ת”צ 18002-06-12 גיל אמיד נ’ כרטיסי אשראי לישראל בע”מ).

מעוניינים לשוחח עם עורך דין אדי בליטשטיין בנושא זה? השאירו פרטים ליצירת קשר

הבקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד ויזה כאל הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב משום שוויזה כאל לא השיבה ללקוחותיה את העמלה בה חייבה אותם כאשר לקוחותיה ביצעו עסקה, ובשלב מאוחר יותר ביטלו את העסקה (סוגיה דומה מאוד נדונה במסגרת תביעה ייצוגית נגד לאומי קארד). 

עיקרי הסדר הפשרה

הקבוצה עליה תחול הפשרה: 

כל לקוח של ויזה כאל אשר בשבע השנים שקדמו להגשת הבקשה לאישור והתובענה, קרי החל מיום 13/6/2005, ועד למועד השלמת הפיתוח הטכנולוגי (במסגרת תקשור ויזה כאל בין שידור של עסקת זיכוי לשידור הביטול של עסקת המקור), ביצע ו/או יבצע עסקה בכרטיס אשראי מקבוצת הכרטיסים המונפקים מטעם ויזה כאל, וחויב ו/או יחויב בעמלת המרה בגין עסקת המקור בעסקאות המפוצות.

הזינו מייל ותקבלו בחינם עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים בנושא זה ובנושאים משפטיים נוספים

אנחנו לא שולחים דואר זבל אלא רק מידע משפטי שימושי. ניתן לבצע הסרה בכל שלב.

על פי הסדר הפשרה נקבע “מקדם פשרה” של 60% מסכום ההשבה. כלומר, לא יושב כל הסכום אלא רק 60% ממנו. במסגרת הסדר זה כל צד “קונה” את הסיכויים והסיכונים (מצד אחד יתכן שהבקשה לאישור תביעה ייצוגית תתקבל במלואה, ומצד שני קיים סיכוי שהבקשה תדחה לגמרי).

ויזה כאל הצהירה שנכון ליום 19.6.2016 היו 97,694 לקוחות שיזוכו ב-1,469,238.31 ש”ח; 1026 לקוחות שאינם פעילים ושסכום ההשבה גבוה מ-50 שקלים, שיזוכו ב-142,866.19 ש”ח (לכולם); 12,290 לקוחות שאינם פעילים ושסכום ההשבה נמוך מ-50 שקלים, שיזוכו ב-92,600 ש”ח (לכולם).

גמול לתובע הייצוגי ושכר טרחה לעורך דינו

לנוכח סכומי ההשבה בית המשפט אישר גמול לתובע הייצוגי בסך 76,950 ש”ח, ושכר טרחת עו”ד בסך 307,800 ש”ח בתוספת מע”מ.

לעיון בהסדר הפשרה המלא לחצו כאן.

מעוניינים לשוחח עם עורך דין אדי בליטשטיין בנושא זה? השאירו פרטים ליצירת קשר

עורך דין אדי בליטשטיין

מאמר זה נכתב על ידי עורך דין אדי בליטשטיין, אשר עוסק בליטיגציה אזרחית - מסחרית מורכבת, תוך מתן דגש על תביעות כספיות בסכומים גבוהים. ההליכים המשפטיים בהם עורך דין אדי בליטשטיין מטפל מסוקרים באופן קבוע ובהרחבה בכלי התקשורת השונים (דוגמאות לכתבות תוכלו לקרוא באתרנו).

כתיבת תגובה

הזינו מייל והצטרפו למאות הגולשים שמקבלים מאיתנו ללא תשלום עדכונים משפטיים חשובים ומועילים

ניתן לבצע הסרה בכל שלב. אנחנו לא שולחים דואר זבל.

הזינו את כתובת המייל שלכם והצטרפו שמקבלים מאיתנו ללא תשלום עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים במייל

ניתן לבצע הסרה מרשימת התפוצה בכל עת. אנחנו לא שולחים פרסומות או דואר זבל – רק מידע משפטי עדכני וחשוב