עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

תוכן עניינים למאמר

יצירת קשר עם עורך דין אדי בליטשטיין

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דואר אלקטרוני

בתאריך 6.9.2016 אישר בית המשפט הסדר פשרה במסגרת תביעה ייצוגית נגד ויזה כאל. במסגרת הפשרה ויזה כאל התחייבה להשיב ללקוחותיה כמעט שני מיליון שקלים (ת"צ 18002-06-12 גיל אמיד נ' כרטיסי אשראי לישראל בע"מ).

הבקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד ויזה כאל הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב משום שוויזה כאל לא השיבה ללקוחותיה את העמלה בה חייבה אותם כאשר לקוחותיה ביצעו עסקה, ובשלב מאוחר יותר ביטלו את העסקה (סוגיה דומה מאוד נדונה במסגרת תביעה ייצוגית נגד לאומי קארד). 

עיקרי הסדר הפשרה

הקבוצה עליה תחול הפשרה: 

כל לקוח של ויזה כאל אשר בשבע השנים שקדמו להגשת הבקשה לאישור והתובענה, קרי החל מיום 13/6/2005, ועד למועד השלמת הפיתוח הטכנולוגי (במסגרת תקשור ויזה כאל בין שידור של עסקת זיכוי לשידור הביטול של עסקת המקור), ביצע ו/או יבצע עסקה בכרטיס אשראי מקבוצת הכרטיסים המונפקים מטעם ויזה כאל, וחויב ו/או יחויב בעמלת המרה בגין עסקת המקור בעסקאות המפוצות.

על פי הסדר הפשרה נקבע "מקדם פשרה" של 60% מסכום ההשבה. כלומר, לא יושב כל הסכום אלא רק 60% ממנו. במסגרת הסדר זה כל צד "קונה" את הסיכויים והסיכונים (מצד אחד יתכן שהבקשה לאישור תביעה ייצוגית תתקבל במלואה, ומצד שני קיים סיכוי שהבקשה תדחה לגמרי).

ויזה כאל הצהירה שנכון ליום 19.6.2016 היו 97,694 לקוחות שיזוכו ב-1,469,238.31 ש"ח; 1026 לקוחות שאינם פעילים ושסכום ההשבה גבוה מ-50 שקלים, שיזוכו ב-142,866.19 ש"ח (לכולם); 12,290 לקוחות שאינם פעילים ושסכום ההשבה נמוך מ-50 שקלים, שיזוכו ב-92,600 ש"ח (לכולם).

גמול לתובע הייצוגי ושכר טרחה לעורך דינו

לנוכח סכומי ההשבה בית המשפט אישר גמול לתובע הייצוגי בסך 76,950 ש"ח, ושכר טרחת עו"ד בסך 307,800 ש"ח בתוספת מע"מ.

לעיון בהסדר הפשרה המלא לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דואר אלקטרוני

לקבלת עדכונים משפטיים נוספים בנושא זה ובנושאים משפטיים נוספים הזינו כתובת מייל והצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

כתובת מייל

יש לכם שאלה או הערה בעניין המאמר? כתבו לנו תגובה ונשתדל להגיב בהקדם

כתיבת תגובה

לפני שאתם עוזבים....

הזינו כתובת מייל והצטרפו למאות הגולשים שמקבלים מאיתנו עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים (אנחנו לא שולחים פרסומות או ספאם)

וגם….

הצטרפו לקבוצות הפייסבוק והטלגרם שלנו במסגרתן הגולשים יכולים לקבל ייעוץ משפטי ראשוני ללא תשלום