עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

תוכן עניינים למאמר

יצירת קשר עם עורך דין אדי בליטשטיין

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דואר אלקטרוני

בתאריך 27.9.2016 אישר בית המשפט המחוזי תביעה ייצוגית נגד חברת תעופה ירדנית (רויאל ג’ורדניאן), אשר הוגשה על ידי משרדנו (ת”צ 27789-11-14 רויטל ממן ואח’ נ’ רויאל ג’ורדניאן איירליינס).

הבקשה לאישור תביעה ייצוגית זו הוגשה לאחר מבצע צוק איתן, במהלכו חברת התעופה ביטלה טיסות מישראל ולישראל, אך סירבה להשיב לנוסעים את התשלומים ששילמו בגין כרטיסי הטיסה.

במהלך ההליך טענה רויאל ג’ורדניאן כי תביעה ייצוגית נגד חברת תעופה איננה הדרך היעילה לדון בסוגיה מעין זו, שכן, מאז חקיקתו של חוק שירותי תעופה (הידוע גם בתור חוק טיבי) הוגשו תביעות רבות על ידי נוסעים רבים שטסו בחברות תעופה אחרות, ומכך יש להסיק כי גם הנוסעים שלה יבחרו להגיש תביעה אישית. במקביל, טענה רויאל ג’ורדניאן כי חוק שירותי תעופה כלל אינו חל עליה.

בית המשפט דחה את טענות רויאל ג’ורדניאן בעניין חוק שירותי תעופה, וכן, נקבע כי תביעה ייצוגית נגד חברת תעופה מתאימה להתברר במסגרת תביעה ייצוגית:

המשיבה טענה בתשובתה כי תביעות נגד מוביל אווירי בגין נזק שארע חוסות באופן בלעדי תחת חוק תובלה האווירית התש”מ – 1980 ואמנות התעופה הנזכרות בו. כבר אומר כי אינני מקבלת את הטענה ודי אם אפנה לדברי ההסבר להצעת חוק שירותי תעופה…

מאחר שסעיף 6(א)(2) לחוק שירותי תעופה מורה על השבת תמורה או כרטיס חלופי במקרה של טיסה שבוטלה – הרי משלא נעשה כך נראה לכאורה כי קבוצת הנוסעים, בין שפנתה ובין שלא, בין שקבלה החזר הוצאות בפועל ובין שלא, זכאית לכאורה לפי הוראות החוק להחזר תמורת הכרטיס, ולמצער הקבוצה כולה זכאית לבחון את זכותה בתובענה.

הקבוצה שבגינה תנוהל תביעה ייצוגית נגד חברת תעופה זו, כפי שנקבעה על ידי בית המשפט היא:

הנוסעים שרכשו כרטיס טיסה מהמשיבה לטיסות שמועדן בתקופת מבצע צוק איתן – בה הפסיקה המשיבה את טיסותיה בקטע שבין ירדן וישראל, וטיסתם בוטלה על ידי המשיבה בקטע הטיסה שבין ירדן וישראל ולא ניתן להם כרטיס טיסה חלופי ולא קבלו החזר תמורת הכרטיס כמתחייב על פי הוראות חוק שירותי תעופה.

לעיון בנוסח ההחלטה המלא המאשר תביעה ייצוגית נגד חברת תעופה זו, לחצו כאן.

ציון הגולשים למידע זה
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דואר אלקטרוני

לקבלת עדכונים משפטיים נוספים בנושא זה ובנושאים משפטיים נוספים הזינו כתובת מייל והצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

לפני שאתם עוזבים....

הזינו כתובת מייל והצטרפו למאות הגולשים שמקבלים מאיתנו עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים (אנחנו לא שולחים פרסומות או ספאם)

וגם….

הצטרפו לקבוצות הפייסבוק והטלגרם שלנו במסגרתן הגולשים יכולים לקבל ייעוץ משפטי ראשוני ללא תשלום