תביעה ייצוגית נגד חברת תעופה ירדנית אושרה ע”י בית המשפט

בתאריך 27.9.2016 אישר בית המשפט המחוזי תביעה ייצוגית נגד חברת תעופה ירדנית (רויאל ג’ורדניאן), אשר הוגשה על ידי משרדנו (ת”צ 27789-11-14 רויטל ממן ואח’ נ’ רויאל ג’ורדניאן איירליינס).

מעוניינים לשוחח עם עורך דין אדי בליטשטיין בנושא זה? השאירו פרטים ליצירת קשר

הבקשה לאישור תביעה ייצוגית זו הוגשה לאחר מבצע צוק איתן, במהלכו חברת התעופה ביטלה טיסות מישראל ולישראל, אך סירבה להשיב לנוסעים את התשלומים ששילמו בגין כרטיסי הטיסה.

במהלך ההליך טענה רויאל ג’ורדניאן כי תביעה ייצוגית נגד חברת תעופה איננה הדרך היעילה לדון בסוגיה מעין זו, שכן, מאז חקיקתו של חוק שירותי תעופה (הידוע גם בתור חוק טיבי) הוגשו תביעות רבות על ידי נוסעים רבים שטסו בחברות תעופה אחרות, ומכך יש להסיק כי גם הנוסעים שלה יבחרו להגיש תביעה אישית. במקביל, טענה רויאל ג’ורדניאן כי חוק שירותי תעופה כלל אינו חל עליה.

הזינו מייל ותקבלו בחינם עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים בנושא זה ובנושאים משפטיים נוספים

אנחנו לא שולחים דואר זבל אלא רק מידע משפטי שימושי. ניתן לבצע הסרה בכל שלב.

בית המשפט דחה את טענות רויאל ג’ורדניאן בעניין חוק שירותי תעופה, וכן, נקבע כי תביעה ייצוגית נגד חברת תעופה מתאימה להתברר במסגרת תביעה ייצוגית:

המשיבה טענה בתשובתה כי תביעות נגד מוביל אווירי בגין נזק שארע חוסות באופן בלעדי תחת חוק תובלה האווירית התש”מ – 1980 ואמנות התעופה הנזכרות בו. כבר אומר כי אינני מקבלת את הטענה ודי אם אפנה לדברי ההסבר להצעת חוק שירותי תעופה…

מאחר שסעיף 6(א)(2) לחוק שירותי תעופה מורה על השבת תמורה או כרטיס חלופי במקרה של טיסה שבוטלה – הרי משלא נעשה כך נראה לכאורה כי קבוצת הנוסעים, בין שפנתה ובין שלא, בין שקבלה החזר הוצאות בפועל ובין שלא, זכאית לכאורה לפי הוראות החוק להחזר תמורת הכרטיס, ולמצער הקבוצה כולה זכאית לבחון את זכותה בתובענה.

הקבוצה שבגינה תנוהל תביעה ייצוגית נגד חברת תעופה זו, כפי שנקבעה על ידי בית המשפט היא:

הנוסעים שרכשו כרטיס טיסה מהמשיבה לטיסות שמועדן בתקופת מבצע צוק איתן – בה הפסיקה המשיבה את טיסותיה בקטע שבין ירדן וישראל, וטיסתם בוטלה על ידי המשיבה בקטע הטיסה שבין ירדן וישראל ולא ניתן להם כרטיס טיסה חלופי ולא קבלו החזר תמורת הכרטיס כמתחייב על פי הוראות חוק שירותי תעופה.

 

לעיון בנוסח ההחלטה המלא המאשר תביעה ייצוגית נגד חברת תעופה זו, לחצו כאן.

מעוניינים לשוחח עם עורך דין אדי בליטשטיין בנושא זה? השאירו פרטים ליצירת קשר

עורך דין אדי בליטשטיין

מאמר זה נכתב על ידי עורך דין אדי בליטשטיין, אשר עוסק בליטיגציה אזרחית - מסחרית מורכבת, תוך מתן דגש על תביעות כספיות בסכומים גבוהים. ההליכים המשפטיים בהם עורך דין אדי בליטשטיין מטפל מסוקרים באופן קבוע ובהרחבה בכלי התקשורת השונים (דוגמאות לכתבות תוכלו לקרוא באתרנו).

כתיבת תגובה

הזינו מייל והצטרפו למאות הגולשים שמקבלים מאיתנו ללא תשלום עדכונים משפטיים חשובים ומועילים

ניתן לבצע הסרה בכל שלב. אנחנו לא שולחים דואר זבל.

הזינו את כתובת המייל שלכם והצטרפו שמקבלים מאיתנו ללא תשלום עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים במייל

ניתן לבצע הסרה מרשימת התפוצה בכל עת. אנחנו לא שולחים פרסומות או דואר זבל – רק מידע משפטי עדכני וחשוב