תביעה ייצוגית נגד תנובה נגמרה בפשרה – תתרום מוצרים לעמותה

בתאריך 19.7.2015 ניתן פסק דין המאשר הסדר פשרה במסגרת תביעה ייצוגית נגד תנובה (במסגרת הליך זה אוחדו שלוש תביעות ייצוגיות נגד תנובה להליך אחד, משום שהן עסקו בסוגיות זהות מבחינה עובדתית ומשפטית – ראו ת”צ 17446-11-13 יעקב ברוך נ’ תנובה – מרכז שיתופי לשיווק תוצרת חלקאית בישראל).

מעוניינים לשוחח עם עורך דין אדי בליטשטיין בנושא זה? השאירו פרטים ליצירת קשר

תביעה ייצוגית נגד תנובה הוגשה במקרה זה משום שתנובה הפרה את הוראות תקן ישראלי 36 הקובע לאילו מוצרים ניתן לקרוא “שוקולוד” בניגוד ל-“בטעם שוקולד”. סוגיה זו תוארה כך בפסק הדין:

עיקרן של התובענות ובקשות האישור בטענה כי בעצם השימוש במילה שוקולדהעל ידי המשיבה בשמם של המוצרים קרלו שוקולדהומיני קרלו“, וכן בהקטנת המילה בטעםביחס למילה שוקולדבמוצרים מעדן תנובה בטעם שוקולד 3%“, “מעדן תנובה בטעם שוקולד לבן 3%”, “מעדן תנובה בטעם שוקולד 0%” ומעדן תנובה בטעם שוקולד בננה 0%” (להלן יכונו כולם יחד: “המוצרים“), יש כדי להפר את תקן ישראלי 36 – שוקולד, התשנו-1996 (להלן: “תקן השוקולדאו התקן“), להטעות את ציבור רוכשי המוצרים ואף לגרום להם נזק ממון ושאינו ממון.

הסדר פשרה במסגרת תביעה ייצוגית נגד תנובה

בתאריך 25.12.14 הגישו הצדדים לבית המשפט הסדר פשרה אשר עיקר תנאיו הם אלה:

[א] המשיבה תשנה את הסימון על אריזות המוצר קרלו שוקולדהל– “קרלו בטעם שוקולד“. המשיבה אף תשנה את הסימון על אריזות המוצר מיני קרלוכך שבמקום הכיתוב מכיל 8 מעדני שוקולדהיסומן מכיל 8 מעדנים בטעם שוקולדובמקום הכיתוב מארז 8 יחשוקולדהיסומן מארז 8 יחבטעם שוקולד“. שינוי זה ייעשה תוך שמונה חודשים מיום קבלת החלטה המאשרת את הסדר הפשרה.

[ב] המשיבה תשנה את גודל האותיות על אריזות המוצרים מעדן תנובה בטעם שוקולד 3%”, “מעדן תנובה בטעם שוקולד לבן 3%”, “מעדן תנובה בטעם שוקולד 0%”, “מעדן תנובה בטעם שוקולד בננה 0%” באופן שבו המילה בטעםתיכתב באותו גודל ובאותו הדגש כמו המילה שוקולד“. גם שינוי זה ייעשה תוך שמונה חודשים מיום קבלת החלטה המאשרת את הסדר הפשרה.

[ג] המשיבה תתרום מוצרים המיוצרים על ידה בשווי של 100,000 ₪ (להלן: “התרומה“) לעמותת מגדל אורבמגדל העמק (מוסדות הרב גרוסמן) (להלן: “העמותה“). שווי המוצרים הנתרמים יחושב לפי ממוצע מחירי המוצרים לצרכן, בהתאם לנתוני חברת סטורנקסטבמהלך החודש הקודם למועד אישור הסדר הפשרה. התרומה תבוצע תוך 12 חודשים מיום קבלת החלטה המאשרת את הסדר הפשרה. הצדדים צירפו לבקשה תצהיר שלהם ושל באי כוחם, בו הוצהר כי אין להם קשר מכל סוג שהוא לעמותה.

הזינו מייל ותקבלו בחינם עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים בנושא זה ובנושאים משפטיים נוספים

אנחנו לא שולחים דואר זבל אלא רק מידע משפטי שימושי. ניתן לבצע הסרה בכל שלב.

כמו כן, התבקש בית המשפט לאשר שכר טרחת עורך דין בסך 43,000 ש”ח בתוספת מע”מ, וכן, גמול לתובע המייצג בסך 4000 ש”ח. בעוד שבית המשפט אישר את הגמול לתובע הייצוגי, שכר טרחת עורך הדין הופחת ל-30,000 ש”ח בתוספת מע”מ.

מעוניינים לשוחח עם עורך דין אדי בליטשטיין בנושא זה? השאירו פרטים ליצירת קשר

עורך דין אדי בליטשטיין

מאמר זה נכתב על ידי עורך דין אדי בליטשטיין, אשר עוסק בליטיגציה אזרחית - מסחרית מורכבת, תוך מתן דגש על תביעות כספיות בסכומים גבוהים. ההליכים המשפטיים בהם עורך דין אדי בליטשטיין מטפל מסוקרים באופן קבוע ובהרחבה בכלי התקשורת השונים (דוגמאות לכתבות תוכלו לקרוא באתרנו).

כתיבת תגובה

הזינו מייל והצטרפו למאות הגולשים שמקבלים מאיתנו ללא תשלום עדכונים משפטיים חשובים ומועילים

ניתן לבצע הסרה בכל שלב. אנחנו לא שולחים דואר זבל.

הזינו את כתובת המייל שלכם והצטרפו שמקבלים מאיתנו ללא תשלום עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים במייל

ניתן לבצע הסרה מרשימת התפוצה בכל עת. אנחנו לא שולחים פרסומות או דואר זבל – רק מידע משפטי עדכני וחשוב