משרדנו אינו מספק ללא תשלום

שאלות כלליות בנושא זה ניתן לשאול בתחתית העמוד (במקום המיועד לכתיבת תגובות) ונשתדל לסייע

תיקון לחוק שירותי תעופה (פיצוי וסיוע בשל ביטול טיסה או שינוי בתנאיה) (הוראות שונות), התשע”ו – 2016

תיקון לחוק שירותי תעופה (הידוע גם בתור חוק טיבי) הונח על שולחן הכנסת ביום 11.7.2016. תיקון לחוק זה מתמקד בשני נושאים עיקרים:

  1. החובה לספק כרטיס טיסה תוך 24 שעות ממועד ביצוע ההזמנה ותשלום התמורה, שאם לא כן, הנוסע יוכל להגיש תביעה לפיצויים לדוגמה, ללא הוכחת נזק.
  2. החובה לספק מסמך בכתב המפרט את זכויות הנוסעים כשמתרחש אירוע המזכה בהטבות (לדוגמה; ביטול טיסה או עיכוב משמעותי בטיסה). משרדנו מנהל תביעה ייצוגית נגד חברת רויאל ג’ורדניאן בעניין זה (ובמספר נושאים נוספים).

מומלץ לעיין בהצעת החוק ובדברי ההסבר המלאים על ידי הקלקה כאן.

חוק שירותי תעופה מקנה כלים מצויינים בהתמודדות עם חברות תעופה שאינן מקיימות את הוראותיו משום שהוא קובע סכומי פיצוי גבוהים. כך לדוגמה; התוספת לחוק קובעת את סכומי הפיצוי בעת ביטול טיסה (סכומי הפיצוי משתנים בהתאם למרחק הטיסה); חוק שירותי תעופה מאפשר להגיש תביעה לפיצויים לדוגמה ללא הוכחת נזק על סכום העולה מעט על עשרת אלפים שקלים (נכון למועד כתיבת שורות אלה).

תיקון לחוק שירותי תעופה מאפשר הגשת תביעה ייצוגית

בנוסף לתביעה אישית, במסגרתה ניתן לתבוע פיצויים לדוגמה או את הפיצויים הקבועים בתוספת לחוק, ניתן לשקול הגשת תביעה ייצוגית. בדרך כלל, כשחברת תעופה מפרה את חוק שירותי תעופה, ההפרה והפגיעה רלוונטיות ליותר מנוסע אחד.

כך לדוגמה; אם חברת התעופה איננה מקיימת את חובתה לעדכן את הנוסעים בדבר זכותם לקבלת הטבות, אותם נוסעים עשויים שלא לנצל את ההטבות המגיעות להם ללא תשלום ו/או לשלם לגורמים שלישיים עבור אותן הטבות. ככל שניתן להצביע על מספר הפרות רב יותר, ומספר נפגעים גבוה יותר, כך סיכויי הצלחתה של תביעה ייצוגית יהיו גבוהים יותר. 

[Total: 21 Average: 4.5]

משרדנו אינו מספק ללא תשלום

שאלות כלליות בנושא זה ניתן לשאול בתחתית העמוד (במקום המיועד לכתיבת תגובות) ונשתדל לסייע

כתיבת תגובה