תיקון לחוק שירותי תעופה (פיצוי וסיוע בשל ביטול טיסה או שינוי בתנאיה) (הוראות שונות), התשע”ו – 2016

תיקון לחוק שירותי תעופה (הידוע גם בתור חוק טיבי) הונח על שולחן הכנסת ביום 11.7.2016. תיקון לחוק זה מתמקד בשני נושאים עיקרים:

  1. החובה לספק כרטיס טיסה תוך 24 שעות ממועד ביצוע ההזמנה ותשלום התמורה, שאם לא כן, הנוסע יוכל להגיש תביעה לפיצויים לדוגמה, ללא הוכחת נזק.
  2. החובה לספק מסמך בכתב המפרט את זכויות הנוסעים כשמתרחש אירוע המזכה בהטבות (לדוגמה; ביטול טיסה או עיכוב משמעותי בטיסה). משרדנו מנהל תביעה ייצוגית נגד חברת רויאל ג’ורדניאן בעניין זה (ובמספר נושאים נוספים).

מעוניינים לשוחח עם עורך דין אדי בליטשטיין בנושא זה? השאירו פרטים ליצירת קשר

מומלץ לעיין בהצעת החוק ובדברי ההסבר המלאים על ידי הקלקה כאן.

חוק שירותי תעופה מקנה כלים מצויינים בהתמודדות עם חברות תעופה שאינן מקיימות את הוראותיו משום שהוא קובע סכומי פיצוי גבוהים. כך לדוגמה; התוספת לחוק קובעת את סכומי הפיצוי בעת ביטול טיסה (סכומי הפיצוי משתנים בהתאם למרחק הטיסה); חוק שירותי תעופה מאפשר להגיש תביעה לפיצויים לדוגמה ללא הוכחת נזק על סכום העולה מעט על עשרת אלפים שקלים (נכון למועד כתיבת שורות אלה).

תיקון לחוק שירותי תעופה מאפשר הגשת תביעה ייצוגית

הזינו מייל ותקבלו בחינם עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים בנושא זה ובנושאים משפטיים נוספים

אנחנו לא שולחים דואר זבל אלא רק מידע משפטי שימושי. ניתן לבצע הסרה בכל שלב.

בנוסף לתביעה אישית, במסגרתה ניתן לתבוע פיצויים לדוגמה או את הפיצויים הקבועים בתוספת לחוק, ניתן לשקול הגשת תביעה ייצוגית. בדרך כלל, כשחברת תעופה מפרה את חוק שירותי תעופה, ההפרה והפגיעה רלוונטיות ליותר מנוסע אחד.

כך לדוגמה; אם חברת התעופה איננה מקיימת את חובתה לעדכן את הנוסעים בדבר זכותם לקבלת הטבות, אותם נוסעים עשויים שלא לנצל את ההטבות המגיעות להם ללא תשלום ו/או לשלם לגורמים שלישיים עבור אותן הטבות. ככל שניתן להצביע על מספר הפרות רב יותר, ומספר נפגעים גבוה יותר, כך סיכויי הצלחתה של תביעה ייצוגית יהיו גבוהים יותר. 

מעוניינים לשוחח עם עורך דין אדי בליטשטיין בנושא זה? השאירו פרטים ליצירת קשר

עורך דין אדי בליטשטיין

מאמר זה נכתב על ידי עורך דין אדי בליטשטיין, אשר עוסק בליטיגציה אזרחית - מסחרית מורכבת, תוך מתן דגש על תביעות כספיות בסכומים גבוהים. ההליכים המשפטיים בהם עורך דין אדי בליטשטיין מטפל מסוקרים באופן קבוע ובהרחבה בכלי התקשורת השונים (דוגמאות לכתבות תוכלו לקרוא באתרנו).

כתיבת תגובה

הזינו מייל והצטרפו למאות הגולשים שמקבלים מאיתנו ללא תשלום עדכונים משפטיים חשובים ומועילים

ניתן לבצע הסרה בכל שלב. אנחנו לא שולחים דואר זבל.

הזינו את כתובת המייל שלכם והצטרפו שמקבלים מאיתנו ללא תשלום עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים במייל

ניתן לבצע הסרה מרשימת התפוצה בכל עת. אנחנו לא שולחים פרסומות או דואר זבל – רק מידע משפטי עדכני וחשוב