עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

תוכן עניינים למאמר

יצירת קשר עם עורך דין אדי בליטשטיין

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דואר אלקטרוני

תיקון לחוק שירותי תעופה (הידוע גם בתור חוק טיבי) הונח על שולחן הכנסת ביום 11.7.2016. תיקון לחוק זה מתמקד בשני נושאים עיקרים:

  1. החובה לספק כרטיס טיסה תוך 24 שעות ממועד ביצוע ההזמנה ותשלום התמורה, שאם לא כן, הנוסע יוכל להגיש תביעה לפיצויים לדוגמה, ללא הוכחת נזק.
  2. החובה לספק מסמך בכתב המפרט את זכויות הנוסעים כשמתרחש אירוע המזכה בהטבות (לדוגמה; ביטול טיסה או עיכוב משמעותי בטיסה). משרדנו מנהל תביעה ייצוגית נגד חברת רויאל ג’ורדניאן בעניין זה (ובמספר נושאים נוספים).

מומלץ לעיין בהצעת החוק ובדברי ההסבר המלאים על ידי הקלקה כאן.

חוק שירותי תעופה מקנה כלים מצויינים בהתמודדות עם חברות תעופה שאינן מקיימות את הוראותיו משום שהוא קובע סכומי פיצוי גבוהים. כך לדוגמה; התוספת לחוק קובעת את סכומי הפיצוי בעת ביטול טיסה (סכומי הפיצוי משתנים בהתאם למרחק הטיסה); חוק שירותי תעופה מאפשר להגיש תביעה לפיצויים לדוגמה ללא הוכחת נזק על סכום העולה מעט על עשרת אלפים שקלים (נכון למועד כתיבת שורות אלה).

תיקון לחוק שירותי תעופה מאפשר הגשת תביעה ייצוגית

בנוסף לתביעה אישית, במסגרתה ניתן לתבוע פיצויים לדוגמה או את הפיצויים הקבועים בתוספת לחוק, ניתן לשקול הגשת תביעה ייצוגית. בדרך כלל, כשחברת תעופה מפרה את חוק שירותי תעופה, ההפרה והפגיעה רלוונטיות ליותר מנוסע אחד.

כך לדוגמה; אם חברת התעופה איננה מקיימת את חובתה לעדכן את הנוסעים בדבר זכותם לקבלת הטבות, אותם נוסעים עשויים שלא לנצל את ההטבות המגיעות להם ללא תשלום ו/או לשלם לגורמים שלישיים עבור אותן הטבות. ככל שניתן להצביע על מספר הפרות רב יותר, ומספר נפגעים גבוה יותר, כך סיכויי הצלחתה של תביעה ייצוגית יהיו גבוהים יותר. 

ציון הגולשים למידע זה
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דואר אלקטרוני

לקבלת עדכונים משפטיים נוספים בנושא זה ובנושאים משפטיים נוספים הזינו כתובת מייל והצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

כתובת מייל

לפני שאתם עוזבים....

הזינו כתובת מייל והצטרפו למאות הגולשים שמקבלים מאיתנו עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים (אנחנו לא שולחים פרסומות או ספאם)

וגם….

הצטרפו לקבוצות הפייסבוק והטלגרם שלנו במסגרתן הגולשים יכולים לקבל ייעוץ משפטי ראשוני ללא תשלום