עורך דין תיירות – עורך דין תעופה אדי בליטשטיין מייצג נוסעים שלא קיבלו את ההטבות המגיעות להם על פי חוק שירותי תעופה (הידוע גם בתור "חוק טיבי") בעת ביטול טיסה או דחיית טיסה/עיכוב טיסה.

חוק שירותי תעופה חוקק באוגוסט 2012 ומטיל על חברות התעופה חובות שונות, כגון מתן הטבות לנוסעים בעת ביטול טיסה או דחיית טיסה, עדכון הנוסעים בכתב בדבר ההטבות המגיעות להם בעת ביטול טיסה או דחיית טיסה. במקרים בהן חברות תעופה אינן מספקות הטבות אלה, עורך דין תיירות עשוי לסייע לכם לזכות בפיצוי כספי גבוה.

עורך דין תיירות יכול לסייע לכם בהגשת תביעה אישית

חוק שירותי תעופה קובע כי במקרים בהם לא סופקו הטבות לנוסעים בעת ביטול טיסה או דחיית טיסה ניתן להגיש תביעה אישית (לבית משפט לתביעות קטנות או לבית משפט השלום) ולדרוש פיצויים ללא הוכחת נזק עד סך 10,350 ש"ח לאדם (סכום זה מתעדכן מדי שנה ולכן כדאי לבדוק את הסכום המדויק במועד פנייתכם).

שימו לב: החוק קובע כי הפיצוי הוא עד 10,350 ש"ח ולכן לבית המשפט שיקול דעת איזה פיצוי לפסוק בפועל. המגמה בפסיקה לפסוק סכומים הנמוכים משמעותית מסכום המקסימום.

מלבד סכום זה הנוסע רשאי לדרוש (ולקבל) פיצוי כספי נוסף בגין ביטול הטיסה (או עיכוב טיסה העולה על שמונה שעות). הפיצוי הכספי במקרה זה יחושב בהתאם למרחק הטיסה, ועשוי להגיע לקצת יותר מ-3000 ש"ח לכל נוסע.

ככל שלנוסע נגרמו הוצאות נוספות והוא שמר את הקבלות בגין הוצאות אלה, ניתן להוסיף הוצאות אלה לסכום התביעה.

עורך דין תיירות יכול לסייע לכם להגיש תביעה ייצוגית

מצבים בהם מתרחש ביטול טיסה או דחיית טיסה, וחברת התעופה אינה מספקת את ההטבות המגיעות לנוסעים, אלה מצבים המתאימים לטיפולו של עורך דין תיירות או עורך דין תביעות ייצוגיות שיפעל על מנת להגיש תביעה ייצוגית נגד חברת התעופה. מדוע?

במצב בו מתרחש ביטול טיסה וחברת התעופה איננה מספקת את ההטבות המגיעות לנוסעים מכוח חוק שירותי תעופה, קיימת קבוצה גדולה של נפגעים. במקום שכל אחד מהנוסעים יגיש תביעה קטנה מספיק שנוסע אחד, או מספר מצומצם של נוסעים, ישכור את שירותיו של עורך דין תיירות על מנת שיגיש תביעה ייצוגית אחת בשם כל הנוסעים.

עורך דין תיירות המנוסה בהגשת תביעות ייצוגיות עשוי להוביל לפיצוי גבוה לקבוצת הנפגעים. ככל שהפיצוי לקבוצת הנפגעים יהיה גבוה יותר, כך גם הפיצוי לתובע הייצוגי שיזם את הגשת התביעה הייצוגית יהיה גבוה יותר, ועשוי להגיע לעשרות אלפי שקלים (ואף יותר מכך).

משרדו של עורך דין תיירות אדי בליטשטיין הגיש מספר תביעות ייצוגיות נגד חברות תעופה במקרים בהם לא סופקו הטבות לנוסעים על פי חוק שירותי תעופה. ניתן לקרוא על תביעות ייצוגיות אלה כאן.

 

עורך דין תעופה - עורך דין תיירות
 • כמה עולים שירותיו של עורך דין תיירות?

  שכר הטרחה משתנה ממקרה למקרה, ובהתאם למורכבות המקרה.

 • האם עורך דין תיירות יכול לסייע בעת ביטול טיסה?

  כן. בחלק גדול מהמקרים ניתן לדרוש מחברת התעופה פיצוי כספי מכוח חוק טיבי (חוק שירותי תעופה).

 • האם עורך דין תיירות יכול לסייע להגיש תביעה קטנה?

  עורכי דין אינם רשאים לייצג במסגרת תביעה קטנה ללא היתר מבית המשפט (אשר ניתן לעיתים נדירות). נוכל לסייע לכם בהכנת כתב התביעה או כתב ההגנה. עלות השירות משתנה בהתאם למורכבות המקרה.

 • האם עורך דין תיירות יכול לסייע לתבוע חברה זרה?

  כן. אין שום מניעה לתבוע בישראל חברת תעופה זרה.

המלצות על עורך דין תיירות אדי בליטשטיין

.