רחוב ההגנה 13, ראשון לציון

פיצוי על ביטול טיסה או עיכוב טיסה לפי חוק ביטול טיסה ✈️ ⚖️

עורך דין אדי בליטשטיין

עורך דין אדי בליטשטיין

עורך דין אדי בליטשטיין עוסק בייצוג תובעים ונתבעים בתביעות אזרחיות - מסחריות מורכבות. שוקלים להגיש תביעה? צריכים להתגונן מפני תביעה שהוגשה נגדכם? צרו איתנו קשר ונסייע גם לכם.

חייגו עכשיו 03-6427876

צריכים עורך דין כדי לפתור בעיה בנושא זה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו 03-6427876

בעבר פירטתי ארוכות על חוק שירותי תעופה, הידוע כחוק טיבי, המפרט באילו מקרים נוסעים זכאים לקבל פיצוי בגין ביטול טיסה או עיכוב טיסה.

טרם תקראו מאמר זה במלואו מומלץ לקרוא את המאמר הקודם.

פיצוי בגין ביטול טיסה או עיכוב טיסה ניתן לקבל במספר דרכים שונות, הכוללות פניה לערכאות משפטיות וכאלה שאינן כוללות פניה לערכאות משפטיות.

בניגוד לדעה הרווחת בחלק גדול מהמקרים אין צורך לפנות לערכאות משפטיות לצורך קבלת פיצוי בגין ביטול טיסה או עיכוב טיסה.

מאז כניסתו לתוקף של חוק שירותי תעופה בחודש אוגוסט 2012 חברות התעופה מחוייבות לפעול לפיו ולדאוג לרווחתם הנוסעים במקרים הקבועים בחוק.

חברות רבות אכן פועלות לפי חוק זה, אך לא תמיד באופן מלא (לדוגמה תביעה ייצוגית נגד רויאל ג'ורדניאן אשר הוגשה באמצעות משרדנו), ומשכך, על הנוסעים לדרוש את מלוא זכויותיהם.

דרישת פיצוי בגין ביטול טיסה או עיכוב טיסה באמצעות פניה טלפונית

זיכרו כלל פשוט, לעיתים בעיות מסובכות ניתן לפתור באמצעים פשוטים. לא תמיד צריכים למהר ולפנות לבית המשפט. הדבר כרוך בטרחה רבה, השקעת זמן ומשאבים, ולעיתים, לא מעט כסף.

לדעתכם מגיע לכם פיצוי בגין ביטול טיסה או עיכוב טיסה? פנו תחילה טלפונית אל נציגות חברת התעופה בארץ ודרשו את הפיצוי המגיע לכם על פי חוק.

השתדלו להקליט את השיחה, שכן, הדבר עשוי לסייע לכם בהמשך, במידה ותגלו שאתם לא זוכים לשיתוף פעולה מצד חברת התעופה ו/או נציגיה.

קיבלתם את הפיצוי? יופי! אם לא, תמשיכו לקרוא.

פניה בכתב אל חברת התעופה או נציגיה בארץ

לא תמיד ניתן לקבל את הפיצוי באמצעות שיחה טלפונית. לעיתים תדרשו להשקיע מעט זמן על מנת לכתוב תלונה.

אל תתעצלו ותנסחו תלונה מפורטת וברורה הכוללת את כל הסיבות לפיהן עליכם לקבל פיצוי בגין ביטול טיסה או עיכוב טיסה.

מומלץ מאוד לקרוא את חוק שירותי תעופה ולהפנות במכתבכם לסעיפי החוק הרלוונטיים. כך מכתבכם יראה רשמי יותר והנציג שיקבל את מכתבכם עשוי בהחלט להתייחס אליו בצורה שונה.

אם בשלב זה לא תקבלו את הפיצוי המגיע לכם יש באפשרותכם לפנות לערכאות משפטיות. עומדות בפניכם מספר אפשרויות משפטיות שונות אשר לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות.

דרישת פיצוי בגין ביטול טיסה או עיכוב טיסה במסגרת תביעה קטנה

תביעה קטנה זהו הליך מהיר שאינו מחייב תשלום עבור שירותיו של עורך דין. האגרה בבית משפט לתביעות קטנות עומדת על אחוז אחד מסכום התביעה (קיים מינימום של 50 ש"ח) וההליך עצמו מהיר יחסית.

אם תנסחו את מכתב התלונה בצורה שהצעתי, תוכלו להשתמש בו ככתב תביעה (בתוספת מספר שינויים קטנים אך הכרחיים).

אל תשכחו להתייחס לפיצויים לדוגמה הקבועים בסעיף 11 לחוק שירותי תעופה, אשר עולים, נכון להיום, על עשרת אלפים ש"ח לכל נוסע.

להליך זה קיימים מספר חסרונות; הבולט שבהם הוא שחברות התעופה שולחות מייצגים מקצועיים (שאינם עורכי דין), אשר מייצגים את חברות התעופה באופן קבוע.

למייצגים אלה, לרוב, ידע רב ביחס לסוגיות הרלוונטיות לחוק שירותי תעופה, ולכן אין איזון בידע המשפטי שקיים לצדדים. עשוי להיות די בכך כדי לדחות את תביעתכם.

כמו כן, פרק הזמן שמוקצה לכל דיון הוא קצר ביותר. כמות המתדיינים בבית משפט לתביעות קטנות היא גדולה מאוד ועל השופט להספיק את כל הדיונים. מסיבה זו, חלק מהדיונים נמשכים מספר דקות מצומצם.

דרישת פיצוי בגין ביטול טיסה או עיכוב טיסה במסגרת תביעה ייצוגית

תביעה ייצוגית, לעומת תביעה קטנה מחייבת שכירת שירותיו של עורך דין העוסק דרך קבע בתחום התובענות הייצוגיות.

המנעות מתשלום פיצוי כספי בגין ביטול טיסה באופן שיטתי ומתמשך עשויה להוביל להגשת תביעה ייצוגית נגד בית העסק, ופיצוי לתובע הייצוגי אשר עשוי להגיע לסכומים גבוהים במיוחד (עשרות ומאות אלפי שקלים).

מדובר בהליך ארוך ומורכב, אשר הצלחתו עשויה להוביל לפיצוי קבוצת הנפגעים במיליוני שקלים (ולעיתים אף יותר מכך). חלקו של התובע הייצוגי נגזר מהסכום שהושג לטובת הקבוצה, ועשוי להיות גבוה מאוד.

לתביעה ייצוגית ישנם גם חסרונות. החיסרון הבולט ביותר הוא פסיקת הוצאות משפט העשויות להגיע לעשרות אלפי שקלים (ואף יותר מכך), אם הבקשה לאישור התובענה הייצוגית מתבררת כלא מוצדקת. בסיכון זה נושא התובע (או התובעים) הייצוגי.

תביעה ייצוגית היא כלי מתאים לצורך תביעת פיצוי בגין ביטול טיסה או עיכוב טיסה משום שבכל טיסה קיימים נפגעים רבים.

חברת התעופה חייבת לדאוג לכל נוסעיה, ואם היא לא פעלה כנדרש לכל נוסע קיימת עילת תביעה נגדה.

לצורך הגשת תביעה ייצוגית מומלץ לאגד קבוצה של אנשים אשר ישמשו תובעים ייצוגיים, בצורה זו תוכלו להוכיח כי התביעה איננה רלוונטית אך ורק לנפגע אחד אלא לקבוצה של אנשים.

במקרים אלה כדאי להתייעץ עם עורך דין העוסק בתחום תביעות ייצוגיות או עורך דין העוסק בתחום התיירות.

שאלות נפוצות בעניין ביטול טיסה או עיכוב משמעותי בטיסה

 • האם הגשת תביעה זו הדרך המהירה ביותר לקבל פיצוי כספי בגין ביטול טיסה?

  לא. למעשה הגשת תביעה עשויה להיות הדרך האיטית ביותר לקבל פיצוי כספי בגין ביטול טיסה.
  נסו תחילה לפנות לחברת התעופה בכתב. בחלק גדול מהמקרים זה יספיק.

 • הזמנתי כרטיס טיסה מחברת תעופה זרה. הטיסה בוטלה. למי אני פונה כדי לקבל פיצוי כספי בגין ביטול טיסה?

  לכל חברת תעופה זרה ישנו נציג בישראל. את רשימת הנציגים בישראל לכל חברות התעופה תוכלו למצוא באתר האינטרנט של רשות התעופה האזרחית.
  תפנו לנציגים על מנת לקבל פיצוי לאחר ביטול טיסה, לפני הגשת תביעה.

 • חברת התעופה מסרבת לשלם לי פיצוי בגין ביטול טיסה. מה לעשות?

  חשוב להבין מה הסיבה שחברת התעופה מסרבת לשלם פיצוי כספי לאחר ביטול טיסה. לא כל מקרה שבו טיסה מתבטלת מזכה בפיצוי כספי.
  במידה ובמקרה שלכם מגיע פיצוי כספי – יש לפנות לבית המשפט.

 • כמה כסף מגיע לי בעקבות ביטול טיסה?

  פיצוי כספי בגין ביטול טיסה נקבע בהתאם למרחק הטיסה. הפיצוי המקסימלי בגין ביטול טיסה, נכון להיום, הוא כ-3000 ש"ח (הסכום מתעדכן מדי שנה).

.

צריכים עורך דין כדי לפתור בעיה בנושא זה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו 03-6427876

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב whatsapp
שליחה בוואטסאפ
שיתוף ב telegram
שליחה בטלגרם
שיתוף ב linkedin
שיתוף בלינקדין
שיתוף ב email
שליחה בדוא"ל
המלצות מלקוחות

39 תגובות

 1. שלום

  לחברת בלו בירד אין נציגות בארץ- ביררתי עם רשות שדות התעופה.
  כיצד אני יכולה לתבוע על איחור של למעלה מ-10 שעות בטיסה?
  תודה, מירב

 2. טיסה של חברת אלעל מוורשה לישראל שיצאה באיחור של יותר מ 6 שעות אך פחות מ 8 שעות ואינה עומדת בקריטריונים של חוק טיבי אך עומדת בקריטריונים של חוק התעופה האירופאי, האם אלעל מחוייבת לשלם פיצוי על פי חוק זה?
  אם כן, כיצד ניתן לתבוע אותה ?

  תודה,
  חגית

  1. שלום רב,
   מדובר בביטול מרצון של 4 כרטיסי טיסה דרך חברת wizzair במסגרת 14 ימים .
   בשיחות איתם מסתבר,
   אין להם נציגות בארץ והם אינם פועלים על פי חוק הגנת הצרכן התשעא 2010 .
   הם אינם מוכנים לבטל טיסה במסגרת 14 יום על פי החוק יחד עם תשלום דמי ביטול, אלא הם רוצים לגבות לי דמי ביטול משלהם אשר עולים על מחיר הטיסה שהוזמנה , יש לי שיחות מוקלטות ופניות שמורות אליהם.
   כייצד ייתכן שלחברה שמוכרת שירותי תעופה בארץ אין נציגות או כתובת או מספר חפ שאפשר איתו לתבוע אותם ?זה לא הגיוני. ומדוע איננה פועלת לפי החוק הגנת הצרכן הישראלי ?

   יש לי שיחות מוקלטות עם הנציגים שלהם במוסקבה ובבודפשט אשר מאשרים לי את הדברים בשיחה מוקלטת וגם יש לי פניות כתובות בנושא מהם.

   אודה לעזרתכם בבקשה

 3. היינו בטיסה מכרתים שבגלל תקלה במטוס התעכבה ביומיים. יש לנו מסמכים רבים המעידים על חוסר
  הטיפול בנו ועל הנזקים שנגרמו.
  החברה הציעה לנו סך של 1290 ש"ח לכל נוסע. האם אנו יכולים לתבוע פיצוי גבוה יותר ר בגין הנזק שנגרם עכב העיכוב הגדול, הפסד ימי עבודה ה וכדומה ?

  1. שלום,

   חוק שירותי תעופה קובע פיצוי נוסף בגובה עד 10000 ש"ח לכל נוסע אותו ניתן לקבל בתנאים מסוימים (לדוגמה: אם לא סופקו שירותי תקשורת, מזון ומשקאות, מלון והסעות למלון).

 4. אדי שלום וערב טוב, יש לי שאלה, אני אישתי והילד בן השנה היינו צריכים לטוס היום ליוון ב15:40, בהתחלה דחו את הטיסה ל17:00 אחכ ל17:30בלי ממש הסבר למה, ואחכ אמרו שהטיסות מבוטלות עקב איזשהו משהו שעושים תיקונים בכביש ההמראהבשדה התעופה מ6 בערב עד 11 בלילה ונכון לעכשיו הטיסה מבוטלת, האם מעבר להחזר כספי על הכרטיסים אנחנו זכאים לפיצוי (לא הציעו לנו לא מלון, לא ארוחה לא כלום, פשוט נאלצנו לחזור לצפון הארץ מנתב"ג)? מה גובה הפיצוי? מה קורה עם התשלום ששילמתי על מלונות והשכרת רכב שמסתכם במאות יורו..? אשמח לעזרתך ותשובתך, תודה

  1. שלום,

   הפיצוי לכל נוסע מסתכם בכמעט 1300 ש"ח.
   חוק שירותי תעופה אינו מזכה כל נוסע בנוסף בגין ההוצאות האישיות שהוא שילם, ולכן לא תקבל החזר/פיצוי בגין המלון או השכרת הרכב.

   1. היי אדי תודה על התשובה, כתבת באחת התשובות שלך על חברת התעופה לספק הטבות נוספות בהתאם לזמן ההמתנה לטיסה החלופית (מלון, מזון ומשקאות, שירותי תקשורת)-כמו שכתבתי כל זה לא נעשה.. במידה ואלה לא סופקו ניתן להגיש תביעה בסך על 10000 שח ללא הוכחת נזק, האם במקרה שלנו הדבר רלוונטי?

    1. שלום,

     החוק "היבש" אכן קובע כי ניתן להגיש תביעה על סכום זה עבור כל נוסע (במידה וההטבות אכן לא סופקו). יחד עם זאת, אם מדובר בטיסה מישראל לחו"ל תעלה השאלה האם לא היה ברשותכם טלפון משלכם? האם לא נסעתם ישירות לביתכם (דבר שגם משפיע על סוגיית המזון והמשקאות).
     כפי שציינתי ניתן להגיש תביעה אבל סכום הפיצוי יהיה, להערכתי, רחוק מאוד מה-10,000 ש"ח לכל נוסע.

 5. שלום לכם
  בתאריך 10/6/2018 חזרנו מליסבון בטיסה LH1167, הטיסה לישראל עם קונקשיין בפרנקפורט.
  הטיסה היתה אמורה להמריא בשעה 12.05, תחילה דחו את הטיסה לשעה 12:38, לאחר שעלינו למטוס, הטיסה המשיכה להתעכב על הקרקע עד שעה 18:00 בערב כשאנו ישובים במטוס, חשוב לציין כי טיסת ההמשך שלנו היתה אמורה ליהיות בשעה 18:00 מפרנקפורט לישראל.
  תחילה טענו כי הטיסה מתעכבת בגלל שביתות בפריז ובאיטליה, אחר כך טענו כי הטיסה מתעכבת בגלל שבפרנקפורט היו סופות רעמים לאחר מכן התברר כי הדלת האחורית של המטוס התקלקלה והיו צריכים להוריד 55 נוסעים כדי להמריא , לאחר אין ספור עיכובים המראנו בשעה 18:00 .
  הפסדנו את טיסת ההמשך , כשהגענו לפרנקפורט הוצא לנו להמשיך לישראל, טסנו מפרנקפורט למינכן ב- 21:35 וממינכן לישראל המראנו (לאחר איחור נוסף ) ב 23:55 נחתנו בישראל ב03.50 בבוקר (זמן ישראל) רציתי לברר האם לאור כל הסיפורים הללו מגיע לנו פיצוי ויש עילה לתביעה

  1. שלום,

   על פי חוק שירותי תעופה משולם פיצוי כספי כאשר טיסה מתעכבת בשמונה שעות או יותר.
   ממה שאני מבין מהכתוב, הטיסה במקרה שלך התעכבה בכשש שעות.
   כמו כן, חשוב להבין מה הייתה סיבת העיכוב האמיתית משום שבחוק שירותי תעופה ישנם פטורים מתשלום פיצוי כספי במקרים מסוימים.

 6. מדובר בטיסה מבנקוק ארצה דרך עמאן – אין להם חובה לדאוג לטייס חלופי ? הרי קיים פתרון …

 7. בוקר טוב ,

  במידה וטיסה בוטלה מאחר והטייס לא הרגיש טוב והובל לבית חולים האם הנוסעים זכאים לפיצוי או שחברת התעופה יכולה להתנער מאחריות בטענה כי לא יכלה לצפות זאת ?

  1. שלום,

   סעיף 6(ה)(1) לחוק שירותי תעופה, המתייחס למקרים בהם ינתן פטור מתשלום פיצוי כספי, קובע כך:
   הטיסה בוטלה בשל נסיבות מיוחדות שלא היו בשליטתו, וגם אם היה עושה כל אשר ביכולתו – לא היה יכול למנוע את ביטולה בשל אותן נסיבות;

   נראה שהמקרה הזה נכנס בגדר הוראות הסעיף.

   יחד עם זאת, על חברת התעופה לספק הטבות נוספות בהתאם לזמן ההמתנה לטיסה החלופית (מלון, מזון ומשקאות, שירותי תקשורת). במידה ואלה לא סופקו ניתן להגיש תביעה בסך של קצת יותר מ-10 אלפים ש"ח (פיצוי ללא הוכחת נזק).

 8. שלום רב,
  הטיסה שלנו בוטלה מסיבה טכנית (בעיה במערכת ניווט) לאחר שכבר עלינו למטוס וישבנו שם כשעתיים.זו חברה רוסית שאין לה נציגות בארץ.שלחנו את התלונה למייל שרות הלקוחות אך אינם מעויינים לפצות. איך ניתן לתבוע חברת תעופה שאין לה נציגות בארץ?

  1. שלום,

   למיטב זיכרוני כל חברת תעופה אשר פועלת בישראל מחויבת על פי חוק לדאוג לכך שיהיה לה נציג/נציגות בארץ. לא נתקלתי עדיין בחברת תעופה זרה שלא ניתן היה לתבוע בארץ.
   מציע שתבדקי שנית את הנתונים.

 9. שלום,
  טסתי מארה"ב לישראל עם חברת יוניטד. היו לי שתי טיסות. בטיסה הראשונה לכיון הקונקשיין שלי היה עיכוב של כשלוש שעות כנראה בעקבות מזג האוויר. בעקבות העיכוב לטיסה השנייה שלי לכיון ת"א לא הספקתי ופספסתי אותה. לאחר המתנה של כשלוש שעות בתור לשירות הלקוחות בשדה נתנו לי טיסה אחרת למחרת אחה"צ (הבדל של כמעט 24 ש'). נתנו לי וואוצר למזון ולמלון.
  בנוסף לכל זה, המזוודות שלי עדיין בארה"ב (לאחר שנאמר לי שיהיו איתי בטיסה ויגיעו יחד איתי לארץ), ועוד שילמתי 100 דולר על אחת התיקים. הם עדיין לא יודעים להגיד לי איפה ומתי הכבודה שלי תגיע אליי. (עברו 72 שעות מאז שהגעתי לארץ).
  האם אני יכולה לדרוש את ה-100 דולר ששילמתי על אחד התיקים חזרה וכמו כן פיצוי?

 10. היי , כבר כתבתי לך בנושא לגבי טיסה להלסינקי שנדחתה ב12 שעות בגלל איחור של חברת פינאייר, שדה התעופה ביטל את הטיסה בעודנו כבר מוכנים להמראה במטוס. לטענתם זה היה בגלל מנוחת הצוות ושנכנסו לשעות העוצר, אבל האיחור היה מצידם ובאחריותם שגרמו להכנס לשעת העוצר להמראת מטוסים מרעישים.לפי אתר airhelp אנו זכאים להחזר של 471 $, כנראה לפי החוק האירופאי.כדי לחסוך את הוצאות בית המשפט בארץ, אם אנו פונים לטיפול דרך האתר והתביעה לא מצליחה, ניתן עדיין לתבוע את החברה בנסיון שני דרך עו'ד בארץ לפי חוק טיבי?

 11. אישתי ושלושת ילדיי הגיעו לשדה תעופה בבנגקוק בבוקר ואז הודיעו להם שהיה תקלה טכנית במטוס שמו אותם במלון ואז החזירו אותם באותו ערב לטיסה ושוב הורידו אותם מהמטוס בטענה כי יש תקלה טכנית ואז הם נשארו לישון במלון בבנגקוק וביום למחרת הודיעו להם שהטיסה שלהם תצא כנראה בשעה 23:00 מבנקוק דרך אוזבקיטסטין לישראל ומדובר על עיכוב של 37 שעות.
  הטיסה שלהם אמורה לצאת בתאריך 6.9.17 בשעה 23:00 ובמידה וזה יוצא בזמן מגיע פיצוי על עיכוב כזה? ועל ימי עבודה?

  1. שלום רב,

   בעיכוב בן 37 שעות אכן מגיע פיצוי כספי, ולאור מרחק הטיסה הפיצוי הכספי הוא משמעותי ביותר. ככל שאתה מעוניין בליווי משפטי בעניין זה, אתה מוזמן ליצור קשר טלפוני עם משרדי.

 12. שלום רב,
  אנו מעוניינים לדעת האם אנחנו זכאים לפיצוי מחברת התעופה בעכבות ביטול טיסה.
  לפני כמה חודשים בוטלה טיסתנו בחברת לופטהנזה מפירנצה לישראל (החלפה בפרנקפורט). הגענו כשלוש שעות וחצי לפני העלייה למטוס. הכול היה כמתוכנן, ביצענו צ'ק-אין, שלחנו מזוודות והמתנו ליד השער בשעה היעודה, אך לאחר המתנה ארוכה של כ-7 שעות ושל התרוצצות בשדה בניסיון להבין מה עילת העיכוב / דחיה / ביטול לעליה למטוס, לא התקבל כל הסבר מטעם החברה או נציגיה ונתבקשנו לאסוף את המזוודות וכרטיס טיסה חדש מהדלפק. העלו אותנו על אוטובוס לעיר אחרת באיטליה (בולוניה). ב22:30 בלילה לאחר ש"בילינו" משעה 9:00 בבוקר ועד 20:00 בשדה התעופה הסיעו אותנו עוד כ- 3 שעות באוטובוס. להפתעתנו הורידו אותנו במלון בבולוניה ולא בשדה התעופה של העיר.
  עד להגעתנו למלון, אף נציג לא היה בסביבה בשביל לספק לנו הסביר שלא לדבר על להתנצל על האירוע.
  נאמר לנו שבמלון ימתין לנו נציג שיסביר לנו הכול וייתן את כל המידע הדרוש, אך לא כך היה. בשעה 4:00 לפנות בוקר נאלצנו לקחת מונית על חשבוננו (22 אירו) לשדה התעופה ולעלות על טיסה בשעה 6:10 למינכן.
  בעקבות ביטול זה וחוסר התקשורת של נציגות החברה אתנו הלקוחות לא התאפשר לבעלי לעדכן את מעסיקו בנוגע לכך שיפסיד את יום עבודה שלמחרת.
  האם מגיע לנו החזר על אובדן יום עבוד? ו/או על עלות הנסיעה מהמלון לשדה?
  יש לציין שעד לרגע זה אין אנו יודעים (מפי החברה) מה היה המניע לביטול הטיסה שלנו.
  בברכה ותודה מראש על המידע,
  ענבל

  1. שלום רב,

   מגיע לך פיצוי כספי בעקבות ביטול הטיסה, אך לא בגין אבדן יום עבודה. ככל שאת מעוניינת שמשרדי ייצג אותך ואת בעלך מול חברת התעופה, את מוזמנת ליצור מחר קשר טלפוני.

 13. היי,
  טיסתנו הייתה אמורה להמריא לפנות בוקר ביום שישי 1.20 לפנות בבוקר. לאחר שכבר עלינו למטוס והיינו מוכנים להמריא, עשרים דקות לאחר זמן ההמראה שנקבע, הודיע לנו הקפטן שעקב סגירת שדה התעופה בן גוריון (curfew) בוטלה הטיסה ותידחה לזמן אחר, שיודיעו לנו עליו, היינו צריכים לרדת מהמטוס ולעבור את כל תהליך הנחיתה, כולל איסוף מזוודות במסועים. אימנו בת 87, שנזקקת לכסא גלגלים ומקל הליכה, נאלצה ללכת את כל הדרך ללא עזרה. או כסא גלגלים, שלא לדבר על ילדות קטנות שכבר צריכות לישון. ב2 בבוקר שלחו הודעת סמס לחלק מהנוסעים, אך משום מה לא לנו, שבגלל עוצר השדה ומנוחת הצוות, הטיסה נדחתה ל13.20 ושהם יארגנו לכל הנוסעים לינה במלון ושעלינו להגיע 3 שעות לפני ההמראה לשדה. כל הלילה לא ישנו, הילדות ישנו על הרצפה וכן שאר הנוסעים . לא היה מענה מנציגי החברה, נאמר לנו שיגיע אוטובוס בקרוב אך רק ב8.30 נסענו לכיוון מלון, בו שהינו שעה ואח"כ חזרנו לשדה התעופה. האם יכולה חברתהתעופה לטעון שהטיסה בוטלה עקב נסיבות שאינן תלויותבה? היה איחור מצד חברת התעופה. ההתנהלות שלהם היתה גרועה ומבזה ובניגוד לכל מה שהיא מייצגת.יש לנו עילה לפיצוי? שכן היה ביטול ,עיכוב הטיסה ב12 שעות.

  1. שלום,

   החברה אכן יכולה לטעון שהטיסה בוטלה עקב נסיבות שאינן תלויות בה ובמקרה זה קיים ספק רב אם בית המשפט יפסוק פיצוי כספי בגין ביטול הטיסה.
   יחד עם זאת, קיים סיכוי לקבל פיצוי בגין השארת הנוסעים בשדה התעופה ואי העברתם למלון מהר יותר. כמו כן, חוק שירותי תעופה קובע כי ישנה חובה למתן מזון ומשקאות ושירותי תקשורת. האם קיבלתם אותם בזמן השהייה בשדה התעופה?

   1. היי תודה על תשובתך הראשונה. החברה סיפקה לנוסעים וואוצ'ר למקדונלדס, שניתן בשעה ארבע או חמש בבוקר.לא ניצלנו אותו. כמו כן ניתנה ארוחת בוקר במלון אבל רק בסביבות השעה תשע תשע ורבע. לגבי זה שהחברה אכן יכולה לטעון שהטיסה בוטלה עקב נסיבות שאינן תלויות בה , אני מבינה, אך מה לגבי זה ששעת ההמראה אמורה היתה להיות ב1.20, השעה הזאת בעייתית מראש, אם יש עוצר לכמה שעות בלילה.. היינו מוכנים להמראה עם איחור שלהם ברבע שעה האם העובדה הזו שהיה איחור מבחינתם ןשהם לא עמדו בלוח הזמנים הלחוץ הזה, מראה על אחריותם לביטול הטיסה?גם אם היה איחור קל, זה עדיין איחור. לא היה ידוע לנו לגבי מתן שירותי התקשורת, התקשרנו אליהם לחברה בחו"ל, כדי לקבל תשובות ולא היו להם לתת לנו..ונציג שלהם היה לזמן קצר ואח"כ הם נעלמו לנו.

 14. היה לי אותו מקרה רק לארהב ועל טיסת ההמשך הייתה אחראית אל על ממנה רכשתי את הכרטיס טיסה
  הטיסה בוטלה עקב מזג אוויר, והוצעה לי טיסה חלופית לעוד 3 ימים ממועד הטיסה המתוכנן מה שלא היה רלוונטי מבחינתי
  כמובן שביטלתי את טיסת ההמשך מחוסר בריירה ורכשתי עצמאית כרטיס טיסה בחברת תעופה אחרת בהפרש של חצי שעה ממועד הטיסה המקורי שלי ובעלות 400$
  האם מגיע לי פיצוי ? כאשר פניתי לאל על בדרישה לא לפיצוי על כל התלעות שעברתי שם לבד וללא סיוע מנציג אל על לכל הפחות אלא רק להחזר העלות של הכרטיס החלופי שרכשתי בנוסף לכרטיס ששילמתי להם
  הם מתחמקים ממני כבר חצי שנה בטענה שהנושא בבדיקה מול חברת התעופה הזרה
  האם הגיוני? האם מגיע לי פיצוי מעבר ל-400$ שאני דורשת?

  תוגה מראש על התייחסותך ותשובתך

  1. שלום רב,

   אם חברת תעופה אחרת כן טסה, על אף שנטען על ידי אל על לביטול טיסה עקב מזג אויר חריג (אל על מכוונת לטענת "כוח עליון" המקנה לה פטור מתשלום פיצוי), אז בהחלט ניתן לטעון שמגיע לך פיצוי כספי (כפי שקבוע בתוספת לחוק שירותי תעופה). לעניות דעתי במקרה כזה בית המשפט יפסוק לטובתך.

 15. היי
  רכשתי כרטיס טיסה באל על עם טיסת המשך מהונג קונג למנילה
  שם בהונג קונג ביטלו את טיסת ההמשך
  האם ניתן לדרוש פיצוי לאחר מחברת תעופה כאשר טיסת ההמשך בוטלה לטענת חברת התעופה אין הם אחראים על טיסות ההמשך וזאת למרות שכל הכרטיס נרכש מאל על

  1. שלום,

   לא הבנתי את המקרה.
   מי היה אחראי על טיסת ההמשך? אל על או חברה אחרת?
   מדוע הטיסה בוטלה?
   מתי סופקה טיסה חלופית?
   לאיזו חברה בדיוק פנית בדרישה לפיצוי?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

fourteen + 4 =

יצירת קשר עם עורך דין אדי בליטשטיין

עורך דין אדי בליטשטיין

עורך דין אדי בליטשטיין

עורך דין אדי בליטשטיין עוסק בייצוג תובעים ונתבעים בתביעות אזרחיות - מסחריות מורכבות. שוקלים להגיש תביעה? צריכים להתגונן מפני תביעה שהוגשה נגדכם? צרו איתנו קשר ונסייע גם לכם.

חייגו עכשיו 03-6427876

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

ליצירת קשר עם עורך דין אדי בליטשטיין חייגו עכשיו 03-6427876

מעוניינים שעורך דין אדי בליטשטיין יחזור אליכם בנושא זה? השאירו פרטים ליצירת קשר

לפני שאתם עוזבים...

רוצים לדעת כיצד לנסח נכון כתב תביעה? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ונעביר אתכם למדריך מקיף ללא תשלום

אנחנו לא שולחים פרסומות וניתן לבצע הסרה בכל שלב