עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

תוכן עניינים למאמר

יצירת קשר עם עורך דין אדי בליטשטיין

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דואר אלקטרוני

בתאריך 19.12.2019 בית המשפט המחוזי בלוד אישר פשרה במסגרת תביעה ייצוגית נגד הוט ויס. ההליך הייצוגי הוגש נגד שתי החברות בגין משלוח מכתבי התראה במסגרתם נדרשו החייבים לשלם בנוסף לחוב גם הוצאות גבייה שהגיעו למאות שקלים.

על פי רישיונות הוט ויס החברות רשאיות לגבות הוצאות גבייה בסכום שלא יעלה על 10% בלבד מגובה החוב, ולכן נדרשה השבה בגין גביית סכומי היתר.

קבוצת הנפגעים עליה יחול הסדר הפשרה במסגרת תביעה ייצוגית נגד הוט ויס

הגדרת הקבוצה תוקנה בעניין הוט – "כלל הלקוחות של המשיבות אשר שילמו הוצאות גבייה ו/או דמי טיפול ו/או כל תשלום אחר בקשר עם גביית חובות בידי המשיבה, יהיה כינויו אשר יהיה, בשיעור של למעלה מ-10% מסכום חובו של הלקוח, בתקופה שבין 24.10.04 (שבע שנים קודם להגשת הבקשה לאישור נגד המשיבה) ועד 31.1.16, וזאת בין אם הלקוח היה לקוח של המשיבה במועד ביצוע התשלום ובין אם לאו, ולמעט מי שנפתחו נגדו הליכי הוצאה לפועל או שננקטו נגדו הליכים משפטיים אחרים בקשר עם גביית חובו.

הגדרת הקבוצה תוקנה בעניין YES – "כלל הלקוחות של המשיבות אשר שילמו הוצאות גבייה ו/או דמי טיפול ו/או כל תשלום אחר בקשר עם גביית חובות בידי המשיבה, יהיה כינויו אשר יהיה, בשיעור של למעלה מ-10% מסכום חובו של הלקוח, בתקופה שבין 32.11.04 (שבע שנים קודם להגשת הבקשה לאישור נגד המשיבה) ועד 4.12.12 (המועד בו התקבל מכתבו של היועץ המשפטי של המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לווין בנוגע לגביית הוצאות הגביה), וזאת בין אם הלקוח היה לקוח של המשיבה במועד ביצוע התשלום ובין אם לאו, ולמעט מי שנפתחו נגדו הליכי הוצאה לפועל או שננקטו נגדו הליכים משפטיים אחרים בקשר עם גביית חובו".

פיצוי לנפגעים

במסגרת הסדר הפשרה החברות התחייבו שלא לגבות מלקוחות שנמצאים בגבייה, הוצאות גבייה בשיעור שיעלה על 10% על גובה החוב.

כמו כן, החברות התחייבו במסגרת הסכם הפשרה, כך:

לא יאוחר מ-60 ימים לאחר המועד הקובע, ובכפוף להפיכתו של פסק הדין המאשר את ההסכם לחלוט, המשיבות תענקנה הטבת גבייה למשך חודשיים ("הטבת הגבייה", ו-"תקופת הטבת הגבייה", בהתאמה), אשר תחול על כל החייבים אשר הטיפול בחובם הועבר לעורך דין חיצוני ("עורכי הדין החיצוניים") או שמתנהל כנגדם תיק הוצאה לפועל ואשר ישלמו את מלוא חובם בתקופה זו ("החייבים").

במסגרת הטבת הגבייה, תימחק לחייבים שישלמו את חובם בתקופת הטבת הגבייה יתרת הריבית שנצברה על חובם. בנוסף, תינתן לחייבים אלו הנחה בשיעור שלא יפחת מ-35% על שאר מרכיבי יתרת החוב (כשיעורה ביום התשלום), לרבות קרן, הוצאות ושכר טרחה.

כל האמור לעיל כפוף לכך, שמרכיב שכר הטרחה לאחר ההנחה האמורה לא יפחת מ-10% מגובה החוב המקורי (כאשר החוב המקורי איננו כולל רכיב שכר טרחה כלשהו). המשיבות מבהירות כי הטבת הגבייה שלעיל עדיפה ביחס להטבות קודמות שניתנו על ידן.

לבירור בעניין תביעה ייצוגית זו יש לפנות למשרד עורך דין תביעות ייצוגיות אשר מטפל בה.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דואר אלקטרוני

לקבלת עדכונים משפטיים נוספים בנושא זה ובנושאים משפטיים נוספים הזינו כתובת מייל והצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

כתובת מייל

יש לכם שאלה או הערה בעניין המאמר? כתבו לנו תגובה ונשתדל להגיב בהקדם

כתיבת תגובה

לפני שאתם עוזבים....

הזינו כתובת מייל והצטרפו למאות הגולשים שמקבלים מאיתנו עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים (אנחנו לא שולחים פרסומות או ספאם)

וגם….

הצטרפו לקבוצות הפייסבוק והטלגרם שלנו במסגרתן הגולשים יכולים לקבל ייעוץ משפטי ראשוני ללא תשלום