ביטול החוזה בתוך תקופת השכירות  

  RSS
 נעם
(@נעם)
אורח
נפתר

היי,

אני מעוניינת לסיים את החוזה לפני תום תקופת השכירות. 
בחוזה יש סעיף יחיד המתייחס לעזיבה בתוך תקופת השכירות והוא מנוסח כך:
 ״המשכיר מצהיר ומסכים כי לעניין הפסקת השכירות בתוך תקופת השכירות יחול חוק השכירות התשל"ה 1971״
בחוק הנ״ל בסעיף 25 יג נאמר כי אם יש בחוזה סעיף המאפשר זאת, ניתן לבטל את החוזה בהתראה של 60 יום. 
האם הסעיף המופיע בחוזה זהו הסעיף עליו מדברים בחוק?
האם סעיף זה מאפשר לי עזיבה מוקדמת?

תודה,
נעם

צטט
פורסם : 05/06/2019 13:10

שלום,

למען הנוחות אני מעתיק את הוראות כל סעיף 25י"ג:

(א)תניה בחוזה שכירות למגורים המאפשרת למשכיר לבטל את החוזה שלא בשל הפרתו בטלה, אלא אם כן קיימת גם לשוכר זכות ביטול כאמור.

(ב)המשכיר יודיע לשוכר על ביטול חוזה שכירות למגורים בהתאם לתניה כאמור בסעיף קטן (א), 90 ימים מראש, לפחות, והשוכר יודיע למשכיר על ביטול החוזה בהתאם לתניה כאמור, 60 ימים מראש, לפחות.

שימי לב להבדלים בין משכיר (בעל הדירה) לשוכר (מי ששוכר את הדירה).

על פי הסעיף שציטטת מההסכם שלך עם המשכיר, המשכיר מסכים שתנאי חוק השכירות והשאלה יחולו.

סעיף 25י"ג מתייחס אך ורק לביטול בלא עילה. כלומר, אם לא הייתה הפרה כלשהי של ההסכם.

סעיף 25י"ג(ב) מאפשר לך לסיים את ההסכם במתן התראה מראש בת 60 ימים.

יש לתת את ההודעה בכתב.

בכל מקרה, שימי לב בבקשה גם להוראת סעיף 25י"ד(2):

אין להתנות על הוראות סעיפים 6, 8 עד 10, 15, 21(ב) ו-(ג), 23 עד 25ה, 25ח(א)(1), (ב) ו-(ג) ו-25ט עד 25יג, אלא לטובת השוכר

כמו כן, שימי לב בבקשה לסייגים שקבועים בסעיף 25טו לחוק.

הגבצטט
פורסם : 05/06/2019 13:51

השאירו תגובה


 
Share:
[Total: 1 Average: 5]

המלצות לקוחותינו

ליצירת קשר עם עורך דין אדי בליטשטיין חייגו 03-6427876 או השאירו את פרטיכם

הזינו מייל ותקבלו עדכונים ומידע נוסף בנושא זה ונושאים משפטיים נוספים

הזינו את כתובת המייל שלכם והצטרפו שמקבלים מאיתנו ללא תשלום עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים במייל

ניתן לבצע הסרה מרשימת התפוצה בכל עת. אנחנו לא שולחים פרסומות או דואר זבל – רק מידע משפטי עדכני וחשוב

  
פועל

כניסה או רישום בבקשה