רטיבות בתקרת המחסן ובקירותיו עקב פיצוץ צינור מים ראשי ברכוש המשותף  

RSS
 רוית
(@רוית)
אורח
נפתר

שלום רב,

אני גרה בבניין משותף בעל 18 קומות. היה פיצוץ של צינור ראשי בקומה 1- באחד המחסנים. הצינור טופל, אך כתוצאה מהרטיבות המחסן שלי שנמצא בקומה 2- נפגע. יש רטיבות בתקרת המחסן ובקירותיו. פניתי ליו״ר הוועד בבקשה לטפל בכך. התשובה שקיבלתי היא תבקשי מחברת הביטוח שלך שתתבע את חברת הביטוח של הבניין (כשביקשתי את פרטי הביטוח של הבניין - לא נעניתי).  סוכן הביטוח שלי טוען כי אינו חברת תביעות, ולכן אין מתפקידו לטפל בכך. לדבריו, כיוון שמדובר ברכוש המשותף על הוועד לטפל בכך. אוסיף ואומר כי פניתי גם לקבלן הבניין, כי מדובר בבניין בן שנתיים, אך גם הם מהם לא קיבלתי עד עתה תשובה. לטענתם, הם צריכים לבדוק האם אכן מה שקרה באחריותם. 

שאלותיי הן: 

1. מי אחראי לטיפול בנזק: הקבלן, הוועד, שניהם? 

2. האם אכן סוכן הביטוח אינו צריך לקחת חלק בטיפול? אם כן, מנדרש ממנו?  

תודה מראש,

רוית 

צטט
פורסם : 02/10/2019 17:15

שלום,

לוועד יש אחריות כי הנזק נגרם מרכוש משותף לבניין.

יתכן שיש עילת תביעה גם נגד הקבלן, אך זאת רק בהתאם לסיבת הפיצוץ בצינור (לצורך הדוגמה; אם דיירי הבניין זרקו מגבנים לאסלה, והמגבונים הם אלה אשר יצרו סתימה ופיצוץ בצינור, נראה שלקבלן אין אחריות במקרה זה).

אני לא יכול לענות על השאלה השניה משום שאין ברשותי העתק מפוליסת הביטוח שלך.

הגבצטט
פורסם : 03/10/2019 13:37

השאירו תגובה

Preview 0 Revisions Saved
Share:

הזינו את כתובת המייל שלכם והצטרפו שמקבלים מאיתנו ללא תשלום עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים במייל

ניתן לבצע הסרה מרשימת התפוצה בכל עת. אנחנו לא שולחים פרסומות או דואר זבל – רק מידע משפטי עדכני וחשוב

כניסה או רישום בבקשה