תביעה ייצוגית ותובע ייצוגי  

RSS
 מיקי
(@מיקי)
אורח
נפתר

שלום רב. 2 שאילות
1) אני מבין שאם הוגשה תביעה ייצוגית בנושא מסויים ותהיה זכייה אני גם אקבל פיצוי כשאר הלקחות של הנתבעת אך לא כתובע ייצוגי. זה נכון ?
2) איך אני יכול להצטרף כתובע ייצוגי לתביעה ייצוגית שכבר הוגשה ? או תביעה ש"בדרך" (מתארגת קבוצה או התביעה עדיין לא הוגשה) ? איך מוצאים את הקבוצה הזאת ?
תודה

צטט
פורסם : 08/10/2019 00:06

שלום,

1. לא בהכרח. לעיתים לא ניתן לאתר את חברי הקבוצה והפיצוי משולם לקרן שהוקמה מכוח חוק תובענות ייצוגיות, אשר מחליטה מה לעשות עם הכסף.

2. לא תוכל להצטרף, ולמעשה אין צורך שתצטרף. במסגרת בקשה לאישור תובענה ייצוגית התובע הייצוגי כבר מייצג את כל הקבוצה, ולכן לא נדרשת הצטרפות אקטיבית. ככל שאתה מעוניין להצטרף כדי להיות תובע ייצוגי במטרה לקבל חלק מהגמול של התובע הייצוגי, אתה צריך לדעת שאם מפסידים בהליך, התובע הייצוגי עשוי לשאת בהוצאות משפט בגובה עשרות אלפי שקלים ואף יותר.

ככל שאתה רוצה להיות תובע ייצוגי, הדרך הטובה ביותר היא לארגן הליך עצמאי וחדש. זה אומר למצוא מחדל של חברה גדולה, לאסוף ראיות ולפנות לעורך דין העוסק בתחום זה דרך קבע.

הגבצטט
פורסם : 08/10/2019 08:46

השאירו תגובה

Preview 0 Revisions Saved
Share:

הזינו את כתובת המייל שלכם והצטרפו שמקבלים מאיתנו ללא תשלום עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים במייל

ניתן לבצע הסרה מרשימת התפוצה בכל עת. אנחנו לא שולחים פרסומות או דואר זבל – רק מידע משפטי עדכני וחשוב

כניסה או רישום בבקשה