רחוב ההגנה 13, ראשון לציון

טלפון: 03-6427876

תביעה נגד רופא שיניים בגין רשלנות מקצועית – קבלת פיצוי כספי

צריכים עורך דין כדי לפתור בעיה בנושא זה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

לפני שחושבים על הגשת תביעה נגד רופא שיניים בגין רשלנות מקצועית צריכים להבין שלא כל כאב או אי נוחות לאחר טיפול שיניים מעיד על רשלנותו של רופא השיניים, ומהווה עילה לצורך הגשת תביעה ודרישת פיצוי כספי. רשלנות רפואית של רופא שיניים אינה באה לידי ביטוי בהכרח בכאב או אי נוחות לאחר הטיפול, אלא עשויה להתגלות זמן רב לאחר ביצוע הטיפול בפועל.

תביעת רשלנות מקצועית נגד רופא שיניים היא דבר מורכב המצריך לעיתים הגשת חוות דעת מומחה אשר יסביר לבית המשפט מהם הכשלים בטיפולו של רופא שיניים, ומדוע הנזק שנגרם למטופל נובע בהכרח מטיפולו הרשלני.

במסגרת תביעה נגד רופא שיניים יהיה צורך לבחון האם רופא השיניים השתמש בכלים הנכונים, בחומרים הכימיים המתאימים, האם נהג לפי פרקטיקות רפואיות מוכרות ונהוגות בקרב יתר הרופאים, האם רופא השיניים ביצע טיפולים רפואיים דומים בעבר, או שמא היה זה הטיפול הראשון (או בין הראשונים), וכמובן בדיקות נוספות.

קראו מאמר זה עד סופו לצורך הבנת מורכבות הסוגיה, ובכל מקרה צרו איתנו קשר לצורך תיאום פגישת ייעוץ, וליווי משפטי במסגרת תביעה נגד רופא שיניים.

תביעה נגד רופא שיניים

מקרים נפוצים בהם מוגשת תביעה נגד רופא שיניים

שיקום הפה

לרוב מדובר בהליך ארוך ומורכב אשר לו שתי מטרות עיקריות:

1. החזרת הפה לתפקוד תקין (לדוגמה האפשרות ללעוס מזון).

2. תיקונים אסתטיים.

שיקום הפה אינו תהליך קצר ומצריך בדיקות רבות, לרבות רנטגן. שיקום פה שהתבצע בצורה לקויה יכול להוביל לכאבים ואי נעימויות רבות אצל המטופל, והדבר בהחלט עשוי להיות עילה טובה להגשת תביעה נגד רופא שיניים.

עקירת שיניים ובמיוחד עקירת שן בינה

הצורך בעקירת שן "רגילה" או שן בינה עשוי לנבוע מסיבות שונות, לדוגמה: התפתחות לקויה של השיניים. עקירת שיניים שלא לצורך עשויה להיות עילה טובה להגשת תביעת נגד רופא שיניים.

ככל שרופא השיניים המליץ על עקירת יותר שיניים, והתברר שהעקירתן לא הייתה נחוצה, הדבר עשוי להגדיל בצורה משמעותית את סכום הפיצוי.

טיפול שורש

טיפול שורש נחוץ כאשר מתפתחת דלקת בתוך השן (וזו הסיבה לכאבי השיניים). ניתן לטפל בדלקת בשן באמצעות טיפול שורש (טיפול בדלקת ואטימה חלקה החיצוני של השן). לעיתים במקום לבצע טיפול שורש רופא השיניים בוחר לבצע עקירה של השן. לא תמיד העקירה נדרשת בפועל.

יישור שיניים (טיפול אורתודנטי)

מדובר בטיפול קוסמטי בעיקרו, אשר נעשה בחלק גדול מהמקרים בגיל צעיר. בחלק מהמקרים רופאי השיניים מבטחים שהיישור ישאר קבוע, אך ככל שהאדם גדל כך גם משתנה חלל פה, ולעיתים השיניים עשויות לשנות את מקומן.

גם בעת יישור שיניים הרופא עשוי להמליץ על עקירת שן אחת או יותר לצורך הקלה בתהליך יישור השיניים. כל עקירת שן יש לבחון במשנה זהירות משום שהתוצאה אינה הפיכה, ולעיתים כדאי לקבל גם חוות דעת שניה על מנת לוודא שהרופא לא התרשל בחוות דעתו.

ביצוע טיפול ללא הסכמת הלקוח

לעיתים מתרחשים מצבים בהם המטופל הגיע לרופא לצורך ביצוע טיפול ספציפי, אך תוך כדי טיפול רופא השיניים ביצע פעולה או טיפול שהמטופל לא הסכים לו. גם מקרים אלה עשויים להיות מתאימים לצורך הגשת תביעה נגד רופא שיניים.

תביעה נגד רופא שיניים - רשלנות מקצועית

סכומי פיצוי אפשריים לאחר הגשת תביעה נגד רופא שיניים

סכום הפיצוי במסגרת תביעה נגד רופא שיניים תלוי כמובן בסוג הנזק והיקפו. ככל שהנזק חמור יותר ובלתי הפיך, כך גם סכום הפיצוי עשוי להיות גבוה יותר. מטרתו של הפיצוי לפצות את המטופל בגין כאב וסבל אשר הוא חווה, ולעיתים אף עשוי לחוות בעתיד (לדוגמה אם ישנו צורך לבצע טיפול משקם).

במקרים בהם רשלנותו של רופא השיניים הובילה לכך שהמטופל אינו יכול לעבוד, רופא השיניים עשוי להיות מחוייב בפיצוי נוסף בגין אובדן כושר עבודה.

סכומי הפיצוי בתביעות נגד רופאי שיניים עשויים לנוע מסכומים בגובה מאות אלפי שקלים ועד לסכומים משמעותיים ביותר, ואף מיליוני שקלים. מלבד אופיו וחומרתו של הנזק שנגרם בפועל סכום הפיצוי תלוי מאוד ביכולתו וניסיונו של עורך הדין שמייצג אתכם.

עורך דין אזרחי מנוסה אשר עוסק באופן קבוע בליטיגציה (ייצוג תובעים ונתבעים בבית המשפט) יוכל להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם בהליך המשפטי, ובכך להגדיל כמובן את הסיכוי לקבל פיצוי כספי גבוה יותר.

מעוניינים לבחון אפשרות להגשת תביעה נגד רופא שיניים בגין רשלנות מקצועית? צרו קשר עם עורך דין אדי בליטשטיין עכשיו.

.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

הזינו כתובת מייל ותקבלו מאיתנו בחינם עדכונים בנושא זה סיכום פסקי דין מדריכים משפטיים

המלצות מלקוחות
עורך דין אדי בליטשטיין

עורך דין אדי בליטשטיין

עורך דין אדי בליטשטיין עוסק בייצוג תובעים ונתבעים בתביעות אזרחיות - מסחריות מורכבות. שוקלים להגיש תביעה? צריכים להתגונן מפני תביעה שהוגשה נגדכם? צרו איתנו קשר ונסייע גם לכם.

חייגו עכשיו 03-6427876

מעוניינים שעורך דין אדי בליטשטיין יחזור אליכם בנושא זה? השאירו פרטים ליצירת קשר

לפני שאתם עוזבים...

רוצים לדעת כיצד לנסח נכון כתב תביעה? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ונעביר אתכם למדריך מקיף ללא תשלום

אנחנו לא שולחים פרסומות וניתן לבצע הסרה בכל שלב