רחוב ההגנה 13, ראשון לציון

תביעה נגד שמעון אלון טלמור – סוחר רכבים מבת ים (אוטו אלון)

עורך דין אדי בליטשטיין

עורך דין אדי בליטשטיין

עורך דין אדי בליטשטיין עוסק בייצוג תובעים ונתבעים בתביעות אזרחיות - מסחריות מורכבות. שוקלים להגיש תביעה? צריכים להתגונן מפני תביעה שהוגשה נגדכם? צרו איתנו קשר ונסייע גם לכם.

חייגו עכשיו 03-6427876

צריכים עורך דין כדי לפתור בעיה בנושא זה? חייגו 03-6427876 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

לאחרונה הגיעו למשרדנו תלונות בגין עסקאות רכב יד שניה שנעשו במגרש מכוניות בבת ים בשם אוטו אלון (בניהולו של שמעון אלון טלמור). התלונות מציגות דפוס פעולה דומה מאוד ממנו עולה לכאורה כי שמעון אלון טלמור ו/או עובדיו אינם מפרטים לכאורה לרוכשים את מלוא המידע בדבר הפגמים ברכב, לרבות תאונות שהרכבים עברו בעבר, ולא מקיימים לכאורה את הוראות חוק מכירת רכב משומש (זכאות למידע וגילוי נאות), תשס"ח-2008.

באחד המקרים כבר הוגשה על ידי משרדנו תביעה נגד שמעון אלון טלמור לבית המשפט השלום בבת ים בגין התלונות המתוארות לעיל.

אל תחתמו על זיכרון דברים או הסכם לרכישת רכב לפני בדיקת הרכב על ידי מומחה מטעמכם

אחת הבעיות הנפוצות כאשר מדובר בהתנהלות מול סוחרי רכבים היא שאנשים ממהרים לחתום על מסמך מחייב לרכישת הרכב לפני בדיקת הרכב על ידי מומחה מטעמם. על מנת להמנע מאי נעימויות ובזבוז כספים מיותרים על מקדמות או דמי ביטול עסקה (בחלק מהמקרים סוחרי רכבים דורשים דמי ביטול עסקה בגובה אלפי שקלים – דרישה זו איננה תואמת בהכרח את הוראות הדין), אל תמהרו לחתום על טופס כלשהו לפני שמומחה מטעמכם בדק את הרכב בצורה יסודית ופירט בפניכם את כל הפגמים שהוא איתר, והסביר לכם מה משמעות הפגמים (לחלק מהפגמים ישנה משמעות בטיחותית אליה יש להתייחס ברצינות יתרה) ומה עלות תיקונם.

במקרה שהתגלה נזק משמעותי או נזק לשלדת הרכב, כדאי מאוד לשקול לוותר על הרכישה גם אם סוחרי הרכבים מציעים לכם הנחות מפליגות.

אי פירוט תאונות שהרכב עבר

אחת מהחובות המוטלות על סוחרי רכב כגון שמעון אלון טלמור היא למסור לרוכש טופס גילוי נאות בו מפורטים התאונות שהרכב עבר. מהמידע שהגיע למשרדנו אלה הטפסים שנמסרים ללקוחות:

רוצים לקבל בחינם עדכונים בנושא זה? סיכום פסקי דין? מדריכים משפטיים? הזינו כתובת מייל תקינה

כפי שניתן לראות בטפסים, היכן שנכתב "פגיעות שנגרמו לרכב עד למועד מסירת טופס זה (למיטב ידיעת העסק)" נרשם "הרכב נבדק במכון המעבדה" או "הרכב נבדק ע"י הבעלים". כיתובים אלה מהווים לכאורה הפרה של הוראות סעיף 4(ב)(4) לחוק מכירת רכב משומש, אשר קובע, כך:

(ב)  עוסק ברכב יפרט במדויק, בטופס הגילוי, את הפרטים שלהלן:

פגיעות שנגרמו לרכב, ככל הידוע לעוסק ברכב, עד למועד מסירת טופס הגילוי;

כלומר, על סוחר הרכב לפרט בעצמו את הפגיעות שנגרמו לרכב ולא להסתפק בכיתובים כגון הרכב נבדק על ידי הבעלים או הרכב נבדק במעבדה. לא תמיד מכוני הבדיקה מגלים את כל הפגמים או כל התאונות שנגרמו לרכב, ובטפסי הבדיקה מכוני הבדיקה אף כותבים במפורש שהם מסירים מעצמם כל אחריות בעניין מכלולי רכב מסוימים. מסיבה זו בדיוק על סוחרי רכב, כגון שמעון אלון טלמור, לפרט בעצמם אילו תאונות הרכב עבר.

מסירת טופס גילוי נאות עד למועד ביצוע העסקה

פגם נוסף שעולה לכאורה מההתנהלות במגרש אוטו אלון היא שלא תמיד טופס גילוי נאות ניתן לפני חתימת ההסכם אלא לעיתים מספר ימים לאחר חתימת ההסכם. כל מטרתו של טופס גילוי נאות הוא להביא לידיעת הרוכש את הפגמים ברכב לפני חתימת ההסכם. למעשה סוגיה זו אף מפורטת בטופס גילוי נאות עצמו (ראו חלק מודגש), בו נכתב: "…למסור לקונה עד למועד ביצוע העסקה טופס גילוי….".

במצב שבו הרוכש כבר חתם על ההסכם, וייתכן שאף שילם בפועל חלק או כל הכספים בגין הרכב, מסירת טופס גילוי נאות בשלב זה לא בהכרח תסייע לו, משום שאם יתגלו פגמים כלשהם לאחר חתימת ההסכם, סוחרי הרכבים לא יסכימו לקבל את הרכב בחזרה ולבטל את ההתקשרות.

בדיקת רכב משומש במכון לבדיקת רכבים – קחו את ממצאי הבדיקה בערבון מוגבל

אחת התלונות שקיבלנו כנגד שמעון אלון טלמור היא שהוא לא פירט ללקוח אשר רכש ממנו רכב משומש, שהרכב עבר תאונה במסגרתה נפתחו כריות האוויר. אותו לקוח אכן לקח את הרכב לבדיקה במכון לבדיקת רכבים, אך המכון לא הודיע ללקוח שכריות האוויר נפתחו. עניין זה התברר ללקוח רק בדיעבד, ובכל אותה עת הוא סיכן את חייו כשנסע ברכב ללא כריות אוויר פעילות.

כפי שאתם רואים – לא תמיד מכון בדיקת הרכבים מצליח לאתר (או בודק מלכתחילה) את כל התקלות.

נפגעתם ממגרש אוטו אלון או מסוחר הרכבים שמעון אלון טלמור? צרו איתנו קשר

ככל שביצעתם עסקה במגרש אוטו אלון עם שמעון אלון טלמור או אחד מעובדיו וישנו חשש כי הרכב שלכם עבר תאונה לפני רכישת הרכב על ידכם, או שהוסתרו מכם פגמים מהותיים, אתם מוזמנים לפנות למשרדנו לצורך בחינת העניין ובדיקה האם המקרה מתאים לצורך הגשת תביעה נגד שמעון אלון טלמור.

משרדנו מטפל בהגשת תביעות נגד סוחרי רכב שונים ברכבי הארץ.

.

צריכים עורך דין כדי לפתור בעיה בנושא זה? חייגו 03-6427876 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב whatsapp
שליחה בוואטסאפ
שיתוף ב telegram
שליחה בטלגרם
שיתוף ב linkedin
שיתוף בלינקדין
שיתוף ב email
שליחה בדוא"ל
המלצות מלקוחות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

11 − 8 =

יצירת קשר עם עורך דין אדי בליטשטיין

עורך דין אדי בליטשטיין

עורך דין אדי בליטשטיין

עורך דין אדי בליטשטיין עוסק בייצוג תובעים ונתבעים בתביעות אזרחיות - מסחריות מורכבות. שוקלים להגיש תביעה? צריכים להתגונן מפני תביעה שהוגשה נגדכם? צרו איתנו קשר ונסייע גם לכם.

חייגו עכשיו 03-6427876

לפני שאתם עוזבים...

רוצים לדעת כיצד לנסח נכון כתב תביעה? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ונעביר אתכם למדריך מקיף ללא תשלום

אנחנו לא שולחים פרסומות וניתן לבצע הסרה בכל שלב