פגיעה בפרטיות במכון כושר Joy – הושגה פשרה בתביעה ייצוגית

בתאריך 7.4.2020 בית המשפט המחוזי בלוד אישר הסדר פשרה במסגרת בקשה לאישור תביעה ייצוגית אשר עסקה בעניין פגיעה בפרטיות במכון כושר Joy (מכון כושר בעל מספר סניפים ברחבי הארץ).

בקשת האישור בגין פגיעה בפרטיות במכון כושר Joy הוגשה בסוף שנת 2017, לאחר שהתברר שבמלתחות הותקנו מצלמות נסתרות אשר צילמו אנשים בעירום מלא. מטרת המצלמות הייתה לתפוס גנבים.

במסגרת ההליך הייצוגי התברר כי המצלמות הותקנו לראשונה בתאריך 27.3.2013 והוסרו בפועל בתאריך 15.8.2017. עוד התברר, כי המצלמות הותקנו רק במלתחות הגברים, ושלמרות פרסום הפרשה מרבית המנויים המשיכו להתאמן בחדר הכושר.

הפיצוי שיקבלו הנפגעים בעקבות פגיעה בפרטיות במכון כושר JOY

הנפגעים יוכלו לבחור אחת משלושת ההטבות הבאות:

1. מנוי למשך חודש לחדר הכושר – ללא תשלום.

2. חמישה תלושים בגובה 100 ש"ח כל אחד, לצורך רכישה במגוון חנויות.

3. תלוש לרכישה ברשת חצי חינם, בגובה 300 ש"ח.

שווי ההטבות הכולל לציבור מוערך במסגרת הסדר פשרה זה בסכום 2,050,500 ש"ח.

לשיטת בית המשפט מדובר בפיצוי הולם בגין פגיעה בפרטיות במכון כושר

בית המשפט אישר את הסדר הפשרה אליו הגיעו הצדדים, קבע כי מדובר בפיצוי הולם בגין פגיעה בפרטיות במכון כושר Joy, ופסק, בין היתר, כך:

לאחר ששקלתי את כלל השיקולים ועיינתי במסמכים שהונחו לפני ואף בשים לב להסתייגויות  היועץ המשפטי לממשלה באמצעות באת כוחו עו"ד ליפז סרוסי דותן, והדיון שהתקיים בעניינן עם הצדדים, אשר הביאו לשיפור הסדר הפשרה שמבוקש לאשר מבחינת חברי הקבוצה;  בשים לב לסיכויי ההצלחה של התביעה, ולנתונים שהתבהרו במסגרת הליך גילוי המסמכים;  סבורתני  כי הגם שאין מדובר בפשרה אידיאלית מבחינת חברי הקבוצה,  הרי שבנסיבות העניין מהפרספקטיבה של חברי הקבוצה מדובר בהסדר טוב דיו הממלא  אחר תנאי סעיף 19(א) לחוק, וכי מדובר בהסדר פשרה סביר והולם בנסיבות העניין, המביא לתועלת משמעותית לחברי הקבוצה, יחסית לאלטרנטיבות, והמאזן איזון ראוי בין זכויות הצדדים והסיכונים שבהמשך ניהול ההליך עד תום.

אפרט: בנוגע לסיכויי ההליך, בשים לב לכך שהמשיבה אינה חולקת על מרבית העובדות הנטענות בבקשת האישור, ובכך מתקיימים לכאורה התנאים לאישור התובענה כייצוגית, ישנם גם סיכונים בניהולה עד סופה מבחינת חברי הקבוצה, במיוחד לאור המסקנות שניתן להסיק ממצאי הליך גילוי המסמכים שנוהל בין הצדדים והשלכותיו.

בין היתר בשים לב לכך שאיש מחברי הקבוצה הנטענת לא פנה למשיבה בבקשה לבטל את המנוי לאחר שפורסם דבר התנהלות המשיבה בעניין המצלמות להיפך, רבים מחברי הקבוצה ממשיכים בהתקשרות עם המשיבה וראו לפי הנטען בצעדים שננקטו על ידי המשיבה ניסיון לפעול לשמירה על בטחון רכושם,  ובשים לב למחלוקת בין הצדדים ביחס להשלכות שיש לכך להוכחת הנדרש בתובענה. בנוסף, מטבע הדברים, בירור המחלוקת היה אורך זמן לעומת הפיצוי שהוא מידי.

ההטבה הניתנת ישירות לכל חבר קבוצה היא אישית ואינה מצריכה הוצאת כספים נוספים מצידו לצורך מימושה, מדובר בהטבה שוות כסף, למימוש במגוון חנויות המצויות כולן במתחם הקניון בו מצוי המכון בו התבצעה פעילות חברי הקבוצה, שאמנם יש תנאים למימושה, גם לאחר התיקונים שבוצעו בהסכמה בהסדר לאור הערות היועץ המשפטי לממשלה, ובעניין זה אני מסכימה עם ב"כ היועץ המשפטי לממשלה, כי מדובר בתנאים המפחיתים מערך ההטבה.

עם זאת, אין מדובר ב"הסדר שובר" בו ההטבה היא במתן הנחה בהתקשרות עתידית בין חברי הקבוצה לנתבע הייצוגי. ראו: ברע"א 9167/10 012 סמייל טלקום בע"מ נ' Myrna Mandap ( 26.05.2013).  הכרח לומר כי ברור שהטבה "שוות כסף" אינה "כסף" ופיצוי כספי בעין עדיף, לבטח בתובענה שעניינה כבעניין שלפני, ועדיין אין בכך כדי לפסול את הפשרה המוצעת בנסיבותיה. אציין בנוסף כי בבקשה הקודמת לאישור הסדר פשרה הוצעה הטבה בשווי של כ – 100 ₪ בלבד, שאותה ניתן היה לנצל אך ורק אצל המשיבה עצמה.

הגם שאין זו נקודת הייחוס העיקרית לבחינת איכות הפשרה המוצעת, לא ניתן להתעלם מכך. בנוסף אומר כי יש בפשרה שהושגה כדי לספק גם את הצורך בהתרעה מפני הפרת הדין  על – ידי המשיבה. גם את תרומת התווים והמוצרים ב"קו השני" של מימוש ההסדר לעמותות "הפחות מפורסמות" כתיאורן על ידי הצדדים, לא מצאתי לנכון לפסול בנסיבות העניין שפורטו.   

התובע הייצוגי קיבל גמול מיוחד בגובה 20 אלף ש"ח.

.

אם המידע סייע לכם נשמח אם תשתפו אותו

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דואר אלקטרוני
הצטרפות לרשימת תפוצה

רוצים לקבל עדכונים משפטיים בנושא זה ובנושאים משפטיים מעניינים וחשובים נוספים? הזינו כתובת מייל ונשלח לכם

תוכן עניינים למאמר

יצירת קשר עם עורך דין אדי בליטשטיין

הזינו מייל ותקבלו מאיתנו עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים

יש לכם שאלה או הערה בעניין המאמר שקראתם? כתבו לנו ונשתדל להתייחס בהקדם

כתיבת תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם