כתובת: רחוב ההגנה 13, ראשון לציון | טלפון: 03-6427876 | דוא"ל: [email protected]

לתביעות מעל 50 אלף ש"ח חייגו

03-6427876

תביעה נגד רופא שיניים בגין רשלנות מקצועית – קבלת פיצוי כספי

תביעה נגד רופא שיניים
תביעה נגד רופא שיניים

לפני שחושבים על הגשת תביעה נגד רופא שיניים בגין רשלנות מקצועית צריכים להבין שלא כל כאב או אי נוחות לאחר טיפול שיניים מעיד על רשלנותו של רופא השיניים, ומהווה עילה לצורך הגשת תביעה ודרישת פיצוי כספי. רשלנות רפואית של רופא שיניים אינה באה לידי ביטוי בהכרח בכאב או אי נוחות לאחר הטיפול, אלא עשויה להתגלות זמן רב לאחר ביצוע הטיפול בפועל.

תביעת רשלנות מקצועית נגד רופא שיניים היא דבר מורכב המצריך לעיתים הגשת חוות דעת מומחה אשר יסביר לבית המשפט מהם הכשלים בטיפולו של רופא שיניים, ומדוע הנזק שנגרם למטופל נובע בהכרח מטיפולו הרשלני.

במסגרת תביעה נגד רופא שיניים יהיה צורך לבחון האם רופא השיניים השתמש בכלים הנכונים, בחומרים הכימיים המתאימים, האם נהג לפי פרקטיקות רפואיות מוכרות ונהוגות בקרב יתר הרופאים, האם רופא השיניים ביצע טיפולים רפואיים דומים בעבר, או שמא היה זה הטיפול הראשון (או בין הראשונים), וכמובן בדיקות נוספות.

עורך דין אדי בליטשטיין עוסק מזה למעלה מעשור בייצוג תובעים ונתבעים בתביעות מורכבות, לרבות בתביעות נגד רופאי שיניים. צריכים ליווי משפטי מקצועי? צרו קשר עם משרדנו.

תביעה נגד רופא שיניים בגין רשלנות מקצועית - קבלת פיצוי כספי
עורך דין אדי בליטשטיין מסביר על תביעה נגד רופאי שיניים

מקרים נפוצים בהם מוגשת תביעה נגד רופא שיניים

שיקום הפה

לרוב מדובר בהליך ארוך ומורכב אשר לו שתי מטרות עיקריות:

1. החזרת הפה לתפקוד תקין (לדוגמה האפשרות ללעוס מזון).

2. תיקונים אסתטיים.

תביעה נגד רופא שיניים
תביעה נגד רופא שיניים

שיקום הפה אינו תהליך קצר ומצריך בדיקות רבות, לרבות רנטגן. שיקום פה שהתבצע בצורה לקויה יכול להוביל לכאבים ואי נעימויות רבות אצל המטופל, והדבר בהחלט עשוי להיות עילה טובה להגשת תביעה נגד רופא שיניים.

עקירת שיניים ובמיוחד עקירת שן בינה

הצורך בעקירת שן "רגילה" או שן בינה עשוי לנבוע מסיבות שונות, לדוגמה: התפתחות לקויה של השיניים. עקירת שיניים שלא לצורך עשויה להיות עילה טובה להגשת תביעת נגד רופא שיניים.

ככל שרופא השיניים המליץ על עקירת יותר שיניים, והתברר שהעקירתן לא הייתה נחוצה, הדבר עשוי להגדיל בצורה משמעותית את סכום הפיצוי.

טיפול שורש

טיפול שורש נחוץ כאשר מתפתחת דלקת בתוך השן (וזו הסיבה לכאבי השיניים). ניתן לטפל בדלקת בשן באמצעות טיפול שורש (טיפול בדלקת ואטימה חלקה החיצוני של השן). לעיתים במקום לבצע טיפול שורש רופא השיניים בוחר לבצע עקירה של השן. לא תמיד העקירה נדרשת בפועל.

עורך דין אדי בליטשטיין
עורך דין תביעות אדי בליטשטיין מסביר על תביעה נגד רופא

יישור שיניים (טיפול אורתודנטי)

מדובר בטיפול קוסמטי בעיקרו, אשר נעשה בחלק גדול מהמקרים בגיל צעיר. בחלק מהמקרים רופאי השיניים מבטחים שהיישור ישאר קבוע, אך ככל שהאדם גדל כך גם משתנה חלל פה, ולעיתים השיניים עשויות לשנות את מקומן.

גם בעת יישור שיניים הרופא עשוי להמליץ על עקירת שן אחת או יותר לצורך הקלה בתהליך יישור השיניים. כל עקירת שן יש לבחון במשנה זהירות משום שהתוצאה אינה הפיכה, ולעיתים כדאי לקבל גם חוות דעת שניה על מנת לוודא שהרופא לא התרשל בחוות דעתו.

ביצוע טיפול ללא הסכמת הלקוח

לעיתים מתרחשים מצבים בהם המטופל הגיע לרופא לצורך ביצוע טיפול ספציפי, אך תוך כדי טיפול רופא השיניים ביצע פעולה או טיפול שהמטופל לא הסכים לו. גם מקרים אלה עשויים להיות מתאימים לצורך הגשת תביעה נגד רופא.

תביעה נגד רופא שיניים - רשלנות מקצועית
תביעה נגד רופא שיניים – רשלנות מקצועית

סכומי פיצוי אפשריים לאחר הגשת תביעה נגד רופא שיניים

סכום הפיצוי במסגרת תביעה נגד רופא שיניים תלוי כמובן בסוג הנזק והיקפו. ככל שהנזק חמור יותר ובלתי הפיך, כך גם סכום הפיצוי עשוי להיות גבוה יותר. מטרתו של הפיצוי לפצות את המטופל בגין כאב וסבל אשר הוא חווה, ולעיתים אף עשוי לחוות בעתיד (לדוגמה אם ישנו צורך לבצע טיפול משקם).

במקרים בהם רשלנותו של רופא השיניים הובילה לכך שהמטופל אינו יכול לעבוד, רופא השיניים עשוי להיות מחוייב בפיצוי נוסף בגין אובדן כושר עבודה.

סכומי הפיצוי בתביעות נגד רופאי שיניים עשויים לנוע מסכומים בגובה מאות אלפי שקלים ועד לסכומים משמעותיים ביותר, ואף מיליוני שקלים. מלבד אופיו וחומרתו של הנזק שנגרם בפועל סכום הפיצוי תלוי מאוד ביכולתו וניסיונו של עורך הדין שמייצג אתכם.

עורך דין אזרחי מנוסה אשר עוסק באופן קבוע בליטיגציה (ייצוג תובעים ונתבעים בבית המשפט) יוכל להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם בהליך המשפטי, ובכך להגדיל כמובן את הסיכוי לקבל פיצוי כספי גבוה יותר.

שאלות נפוצות בעניין תביעה נגד רופא שיניים

 • מה כדאי לצרף לכתב תביעה נגד רופא שיניים?

  תביעה נגד רופא תצטרך, לרוב, להתמך באמצעות חוות דעת מומחה (לרוב רופא שיניים אחר) אשר יפרט את הכשלים והנזקים שהנתבע גרם למטופל.
  ללא חוות דעת מומחה בית המשפט יתקשה מאוד לעריך את הנזקים ולפסוק פיצוי כספי לתובע.

 • האם לפני הגשת תביעה נגד רופא שיניים כדאי לשלוח מכתב התראה?

  שליחת מכתב התראה לפני הגשת תביעה נגד רופא זאת פרקטיקה מקובלת וזה בוודאי לא יזיק.
  גם אם רופא השיניים לא יסכים לשלם לכם פיצוי כספי לפני הגשת כתב תביעה נגדו, יתכן שבמענה שהוא ישלח אליכם יהיו נתונים שיסייעו לכם לנהל את התביעה נגדו.

 • כמה זמן נמשכת תביעה נגד רופא שיניים?

  משך התביעה תלוי מאוד בנתבע. אם הנתבע מעוניין להגיע לפשרה יתכן שההליך יסתיים תוך חודשים ספורים. אם הנתבע ירצה לנהל את התביעה עד לקבלת פסק הדין, התביעה יכולה להמשך יותר משנה.

 • אילו תשלומים התובע צריך לשלם כדי להגיש תביעה נגד רופא שיניים?

  לצורך ניהול תביעה נגד רופא שיניים התובע יצטרך לשלם שלושה תשלומים מרכזיים:
  1. שכר טרחת עורך דין – הסכום משתנה ממקרה למקרה בהתאם למורכבות שלו.
  2. אגרת בית משפט – בכל תביעה כספית גובה האגרה הוא 2.5% מסכום התביעה. עם הגשת התביעה צריכים לשלם מחצית מהאגרה, ואת המחצית השניה בשלב מאוחר יותר.
  3. לרוב תצטרכו להגיש בתיק גם חוות דעת מומחה. עלות חוות דעת המומחה משתנה ממומחה למומחה.

.
מידע רלוונטי נוסף
פניה לעו"ד אדי בליטשטיין

עורך דין אדי בליטשטיין מטפל בתביעות מעל 50 אלף ש"ח בלבד

עורך דין אדי בליטשטיין
עורך דין אדי בליטשטיין
משרדנו עוסק למעלה מעשור בייצוג תובעים ונתבעים בסכסוכים משפטיים מורכבים. למשרדנו ניסיון רב מאוד והצלחות מוכחות בבתי המשפט. עורך דין אדי בליטשטיין דובר את השפות עברית, אנגלית ורוסית.
0 +
מעל 12 שנות ניסיון והצלחות מוכחות
0 +
מעל 750 לקוחות מרוצים
% 0
מאה אחוז יחס אישי לכל לקוח
המלצות מלקוחות קודמים
כותבים עלינו בתקשורת

צריכים עורך דין לטיפול בתביעה בסכום העולה על 50 אלף שקלים? חייגו עכשיו לעורך דין אדי בליטשטיין 03-6427876

לפני שאתם עוזבים...

רוצים לדעת כיצד לנסח נכון כתב תביעה? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ונעביר אתכם למדריך מקיף ללא תשלום

אנחנו לא שולחים פרסומות וניתן לבצע הסרה בכל שלב