תביעה נגד רופא שיניים בגין רשלנות מקצועית – קבלת פיצוי כספי

תביעה נגד רופא שיניים
תביעה נגד רופא שיניים

לפני שחושבים על הגשת תביעה נגד רופא שיניים בגין רשלנות מקצועית צריכים להבין שלא כל כאב או אי נוחות לאחר טיפול שיניים מעיד על רשלנותו של רופא השיניים, ומהווה עילה לצורך הגשת תביעה ודרישת פיצוי כספי. רשלנות רפואית של רופא שיניים אינה באה לידי ביטוי בהכרח בכאב או אי נוחות לאחר הטיפול, אלא עשויה להתגלות זמן רב לאחר ביצוע הטיפול בפועל.

תביעת רשלנות מקצועית נגד רופא שיניים היא דבר מורכב המצריך לעיתים הגשת חוות דעת מומחה אשר יסביר לבית המשפט מהם הכשלים בטיפולו של רופא שיניים, ומדוע הנזק שנגרם למטופל נובע בהכרח מטיפולו הרשלני.

במסגרת תביעה נגד רופא שיניים יהיה צורך לבחון האם רופא השיניים השתמש בכלים הנכונים, בחומרים הכימיים המתאימים, האם נהג לפי פרקטיקות רפואיות מוכרות ונהוגות בקרב יתר הרופאים, האם רופא השיניים ביצע טיפולים רפואיים דומים בעבר, או שמא היה זה הטיפול הראשון (או בין הראשונים), וכמובן בדיקות נוספות.

עורך דין אדי בליטשטיין עוסק מזה למעלה מעשור בייצוג תובעים ונתבעים בתביעות מורכבות, לרבות בתביעות נגד רופאי שיניים. צריכים ליווי משפטי מקצועי? צרו קשר עם משרדנו.

תביעה נגד רופא שיניים
עורך דין אדי בליטשטיין מסביר על תביעה נגד רופאי שיניים

מקרים נפוצים בהם מוגשת תביעה נגד רופא שיניים

שיקום הפה

לרוב מדובר בהליך ארוך ומורכב אשר לו שתי מטרות עיקריות:

1. החזרת הפה לתפקוד תקין (לדוגמה האפשרות ללעוס מזון).

2. תיקונים אסתטיים.

תביעה נגד רופא שיניים
תביעה נגד רופא שיניים

שיקום הפה אינו תהליך קצר ומצריך בדיקות רבות, לרבות רנטגן. שיקום פה שהתבצע בצורה לקויה יכול להוביל לכאבים ואי נעימויות רבות אצל המטופל, והדבר בהחלט עשוי להיות עילה טובה להגשת תביעה נגד רופא שיניים.

עקירת שיניים ובמיוחד עקירת שן בינה

הצורך בעקירת שן "רגילה" או שן בינה עשוי לנבוע מסיבות שונות, לדוגמה: התפתחות לקויה של השיניים. עקירת שיניים שלא לצורך עשויה להיות עילה טובה להגשת תביעת נגד רופא שיניים.

ככל שרופא השיניים המליץ על עקירת יותר שיניים, והתברר שהעקירתן לא הייתה נחוצה, הדבר עשוי להגדיל בצורה משמעותית את סכום הפיצוי.

טיפול שורש

טיפול שורש נחוץ כאשר מתפתחת דלקת בתוך השן (וזו הסיבה לכאבי השיניים). ניתן לטפל בדלקת בשן באמצעות טיפול שורש (טיפול בדלקת ואטימה חלקה החיצוני של השן). לעיתים במקום לבצע טיפול שורש רופא השיניים בוחר לבצע עקירה של השן. לא תמיד העקירה נדרשת בפועל.

עורך דין אדי בליטשטיין
עורך דין תביעות אדי בליטשטיין מסביר על תביעה נגד רופא

יישור שיניים (טיפול אורתודנטי)

מדובר בטיפול קוסמטי בעיקרו, אשר נעשה בחלק גדול מהמקרים בגיל צעיר. בחלק מהמקרים רופאי השיניים מבטחים שהיישור ישאר קבוע, אך ככל שהאדם גדל כך גם משתנה חלל פה, ולעיתים השיניים עשויות לשנות את מקומן.

גם בעת יישור שיניים הרופא עשוי להמליץ על עקירת שן אחת או יותר לצורך הקלה בתהליך יישור השיניים. כל עקירת שן יש לבחון במשנה זהירות משום שהתוצאה אינה הפיכה, ולעיתים כדאי לקבל גם חוות דעת שניה על מנת לוודא שהרופא לא התרשל בחוות דעתו.

ביצוע טיפול ללא הסכמת הלקוח

לעיתים מתרחשים מצבים בהם המטופל הגיע לרופא לצורך ביצוע טיפול ספציפי, אך תוך כדי טיפול רופא השיניים ביצע פעולה או טיפול שהמטופל לא הסכים לו. גם מקרים אלה עשויים להיות מתאימים לצורך הגשת תביעה נגד רופא.

תביעה נגד רופא שיניים - רשלנות מקצועית
תביעה נגד רופא שיניים – רשלנות מקצועית

סכומי פיצוי אפשריים לאחר הגשת תביעה נגד רופא שיניים

סכום הפיצוי במסגרת תביעה נגד רופא שיניים תלוי כמובן בסוג הנזק והיקפו. ככל שהנזק חמור יותר ובלתי הפיך, כך גם סכום הפיצוי עשוי להיות גבוה יותר. מטרתו של הפיצוי לפצות את המטופל בגין כאב וסבל אשר הוא חווה, ולעיתים אף עשוי לחוות בעתיד (לדוגמה אם ישנו צורך לבצע טיפול משקם).

במקרים בהם רשלנותו של רופא השיניים הובילה לכך שהמטופל אינו יכול לעבוד, רופא השיניים עשוי להיות מחוייב בפיצוי נוסף בגין אובדן כושר עבודה.

סכומי הפיצוי בתביעות נגד רופאי שיניים עשויים לנוע מסכומים בגובה מאות אלפי שקלים ועד לסכומים משמעותיים ביותר, ואף מיליוני שקלים. מלבד אופיו וחומרתו של הנזק שנגרם בפועל סכום הפיצוי תלוי מאוד ביכולתו וניסיונו של עורך הדין שמייצג אתכם.

עורך דין אזרחי מנוסה אשר עוסק באופן קבוע בליטיגציה (ייצוג תובעים ונתבעים בבית המשפט) יוכל להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם בהליך המשפטי, ובכך להגדיל כמובן את הסיכוי לקבל פיצוי כספי גבוה יותר.

שאלות נפוצות בעניין תביעה נגד רופא שיניים

 • מה כדאי לצרף לכתב תביעה נגד רופא שיניים?

  תביעה נגד רופא תצטרך, לרוב, להתמך באמצעות חוות דעת מומחה (לרוב רופא שיניים אחר) אשר יפרט את הכשלים והנזקים שהנתבע גרם למטופל.
  ללא חוות דעת מומחה בית המשפט יתקשה מאוד לעריך את הנזקים ולפסוק פיצוי כספי לתובע.

 • האם לפני הגשת תביעה נגד רופא שיניים כדאי לשלוח מכתב התראה?

  שליחת מכתב התראה לפני הגשת תביעה נגד רופא זאת פרקטיקה מקובלת וזה בוודאי לא יזיק.
  גם אם רופא השיניים לא יסכים לשלם לכם פיצוי כספי לפני הגשת כתב תביעה נגדו, יתכן שבמענה שהוא ישלח אליכם יהיו נתונים שיסייעו לכם לנהל את התביעה נגדו.

 • כמה זמן נמשכת תביעה נגד רופא שיניים?

  משך התביעה תלוי מאוד בנתבע. אם הנתבע מעוניין להגיע לפשרה יתכן שההליך יסתיים תוך חודשים ספורים. אם הנתבע ירצה לנהל את התביעה עד לקבלת פסק הדין, התביעה יכולה להמשך יותר משנה.

 • אילו תשלומים התובע צריך לשלם כדי להגיש תביעה נגד רופא שיניים?

  לצורך ניהול תביעה נגד רופא שיניים התובע יצטרך לשלם שלושה תשלומים מרכזיים:
  1. שכר טרחת עורך דין – הסכום משתנה ממקרה למקרה בהתאם למורכבות שלו.
  2. אגרת בית משפט – בכל תביעה כספית גובה האגרה הוא 2.5% מסכום התביעה. עם הגשת התביעה צריכים לשלם מחצית מהאגרה, ואת המחצית השניה בשלב מאוחר יותר.
  3. לרוב תצטרכו להגיש בתיק גם חוות דעת מומחה. עלות חוות דעת המומחה משתנה ממומחה למומחה.

דירוג הגולשים:

5 / 5. 39

No votes so far! Be the first to rate this post.

אנחנו שמחים לדעת שהמאמר סייע לך.

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

הקליקו על הכותרת כדי לחזור לחלק הרלוונטי במאמר
Picture of עורך דין אדי בליטשטיין
עורך דין אדי בליטשטיין

משרדנו עוסק בייצוג תובעים ונתבעים במסגרת תביעות ייצוגיות ותביעות אזרחיות - כספיות מורכבות.

למשרדנו מעל 12 שנות ניסיון והצלחות מוכחות בבתי המשפט.

המלצות רבות מלקוחות קודמים ופרסומים בתקשורת על התיקים שאנו מנהלים תוכלו לקרוא בעמוד אודות.

עורך דין אדי בליטשטיין דובר את השפות עברית, אנגלית ורוסית.

מאמרים באותו נושא

פסק דין בהעדר הגנה
תביעות ופרוצדורה משפטית

פסק דין בהעדר הגנה – באילו מקרים ניתן לקבל אותו?

מה זה פסק דין בהעדר הגנה? פסק דין בהעדר הגנה הוא לרוב פסק דין שניתן כאשר בעל הדין לא התגונן מפני התביעה, כלומר לא הגיש כתב הגנה במועד הקבוע בהוראות החוק. בתביעות מעל 75 אלף שקלים יש להגיש כתב הגנה תוך 60 יום מיום קבלתו של כתב התביעה. לעומת זאת,

קרא עוד »
תביעה נגד אולם אירועים - תביעה נגד אולם שמחות
תביעות ופרוצדורה משפטית

תביעה נגד אולם אירועים – מה עושים כאשר האירוע המשמח משתבש?

תביעה נגד אולם אירועים או אולם שמחות אינה דבר משמח משום שמשמעות הגשת התביעה היא שאירוע שהיה אמור להיות משמח, בו נטלו, קרוב לוודאי, חברים וקרובי משפחה רבים, אכזב אתכם בצורה משמעותית, וייתכן שאף גרם לכם לנזקים כספיים, נפשיים, ובמקרים קיצוניים מאוד גם לנזקים גופניים. תביעה נגד אולם אירועים מוגשת

קרא עוד »
ביטול פסק דין בהעדר הגנה או התייצבות
תביעות ופרוצדורה משפטית

ביטול פסק דין בהעדר הגנה או התייצבות – האם אפשרי וכיצד?

האם ביטול פסק דין אפשרי? ראשית, חשוב לדעת שבהחלט ניתן לבטל פסק דין שניתן בהעדר הגנה או התייצבות לאחד הדיונים בבית המשפט, כל עוד פועלים מיד עם קבלת פסק הדין. ביטול פסק דין בהעדר הגנה או התייצבות נדרש כאשר הנתבע לא הגיש כתב הגנה או לא התייצב לדיון אליו הוא

קרא עוד »
טענת התיישנות
תביעות ופרוצדורה משפטית

מה זה התיישנות והאם טענת התיישנות יכולה למנוע הגשת תביעה?

מה זה התיישנות? התיישנות זו טענה משפטית שמטרתה למנוע מלכתחילה או לבטל תביעה אזרחית או הליך פלילי שהוגש נגד אדם או חברה. על פי טענת התיישנות, לאחר שחלף פרק הזמן הקבוע בחוק ההתיישנות, תשי"ח-1958, לא ניתן לנהל עוד הליך כלשהו, גם אם נגרם לנפגע נזק משמעותי מאוד. תיאורטית התובע יוכל

קרא עוד »
צו חוסם
תביעות ופרוצדורה משפטית

צו חוסם – מהו וכיצד הוא יכול למנוע מכם להגיש תביעה?

צו חוסם הוא צו חריג מאוד שכל מטרתו היא למנוע מאדם או גוף אחר להגיש תביעה. כידוע, זכות הגישה לערכאות היא זכות מהותית ולכן שלילת זכות זו תעשה במקרים נדירים ביותר. דוגמה למקרה בו עשוי להינתן צו חוסם – כאשר בעל דין מגיש אין ספור תביעות כנגד אדם או גוף

קרא עוד »
תביעה בסדר דין מהיר
תביעות ופרוצדורה משפטית

תביעה בסדר דין מהיר – מה משמעותה ומה ההבדל מתביעה רגילה?

מה זה תביעה בסדר דין מהיר? תביעה בסדר דין מהיר (או בשמה העדכני בהתאם לתקנות סדר הדין האזרחי החדשות – דיון מהיר) היא תביעה עד לסכום של 75 אלף שקלים, גם אם היא כוללת סעדים נוספים (כגון: צו עשה, צו מניעה וכו'). תביעה זו בעלת מאפיינים ייחודיים ושונים מתביעות אחרות,

קרא עוד »

לפני שאתם עוזבים...

רוצים לדעת כיצד לנסח נכון כתב תביעה? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ונעביר אתכם למדריך מקיף ללא תשלום

אנחנו לא שולחים פרסומות וניתן לבצע הסרה בכל שלב