עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

תוכן עניינים למאמר

יצירת קשר עם עורך דין אדי בליטשטיין

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דואר אלקטרוני

לאחרונה פרסמתי מספר מאמרים הנוגעים לסוגיית תום הלב בהליכים משפטיים, ולחשיבותה. לאחרונה ניתן ניתנה החלטה מעניינת בבקשה לאישור תובענה ייצוגית בעקבות חוסר תום לב מצידם של המבקשים.

חוסר תום לב בת”צ 4553-12-13 אפרת כספי ואח’ נ’ חברת פרטנר תקשורת בע”מ

בקשה לאישור תובענה ייצוגית זו עסקה בשאלה האם פרטנר מחייבת ביתר את לקוחותיה בגין רכישת מכשירים ודיבוריות לרכב. לאחר שפרטנר הצליחה להראות כי היא לא חייבה את לקוחותיה ביתר המבקשים ביקשו להסתלק מהתביעה, ועלתה השאלה האם ראוי לחייב אותם בהוצאות משפט עקב חוסר תום לב בניהול ההליך המשפט. שאלת חוסר תום לב בניהול ההליך עלתה על הפרק משום שהסתבר שהמבקשים בבקשה זו היו קרובים למבקשים בתביעה ייצוגית קודמת נגד פרטנר באותו נושא, אשר הסתיימה בדחיית הבקשה על ידי בית המשפט עוד בתחילת שנת 2014.

בית המשפט לא חסך ביקורות עקב חוסר תום לב מצד התובעים, וקבע בסוף ההחלטה כך:

“חוק תובענות ייצוגיות מטיל על המבקש לייצג קבוצה נטל ממשי של תום לב. הגם שהסתלקות אינה יוצרת מעשה בית דין, תביעה חוזרת ונשנית באותו ענין אינה עולה בקנה אחד עם דרישה זו.

אותם דברים נאמרו והוסברו לצדדים בקדם המשפט הראשון. אף על פי כן החליטו כולם להעמיד את השאלה שהעלו לדיון. רק לפני המועד הקבוע לשמיעת המצהירים חזרו בהם. התנהלות כזו, כשלעצמה אינה ראויה, ומחייבת הטלת הוצאות, על מנת שלא לעודד שכמותה.

משום כך החלטתי לחייב את המבקשת 1 לשלם למשיבה סכום של 10,000 שח.

ענינם של המבקשים 2 ו-3 חמור יותר: אלו קרובים בהרבה לענינה של אשל היאור, אשר ספגה ביקורת קשה של השופט ענבר. אף על פי כן לא שעתה לדבריו והמבקשים כאן לא שעו לדבריי, והמשיכו להעסיק את המשיבה ואת בית המשפט בכל רשימת הבקשות שפורטה לעיל.

התנהלות המבקשים מעידה על העדר תום לב בייצוג הקבוצה, ואולי אף על נסיון להביא את המשיבה להסדר פרטי אל מול היכולת המוכחת בהגשת בקשות לאישור תובענות ייצוגיות. אני סבורה כי ראוי להרתיע תובע פוטנציאלי מהתנהלות כזו.

בנסיבות הענין החלטתי לחייב את המבקשים 2 ו-3 לשלם לפרטנר סכום של 40,000 ₪.”

 זיכרו, חוסר תום לב עשוי להכשיל כל תביעה, ובוודאי כאשר מדובר בתביעה ייצוגית.

ציון הגולשים למידע זה
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דואר אלקטרוני

לקבלת עדכונים משפטיים נוספים בנושא זה ובנושאים משפטיים נוספים הזינו כתובת מייל והצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

כתובת מייל

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

לפני שאתם עוזבים....

הזינו כתובת מייל והצטרפו למאות הגולשים שמקבלים מאיתנו עדכונים משפטיים חשובים ומעניינים (אנחנו לא שולחים פרסומות או ספאם)

וגם….

הצטרפו לקבוצות הפייסבוק והטלגרם שלנו במסגרתן הגולשים יכולים לקבל ייעוץ משפטי ראשוני ללא תשלום