עורך דין תביעות ייצוגיות בראשון לציון

ייצוג תובעים ונתבעים במסגרת תביעה ייצוגית

מה תפקידו של עורך דין תביעה ייצוגית?

תפקידו של עורך דין תביעות ייצוגיות אינו מסתכם אך ורק בהגשת הבקשה לאישור התביעה כייצוגית, אלא מתחיל זמן רב לפני הגשתה. עורך דין תביעות ייצוגיות אשר מעוניין בטובת קבוצת הנפגעים והלקוחות אותם הוא מייצג חייב לבדוק את הנתונים עוד לפני הגשת הבקשה. עורך דין תביעות ייצוגיות אינו יכול להסתמך אך ורק על הנתונים המוצגים לו על ידי הלקוח.

בדיקות אלה עשויות לכלול פניה אל הגורם הפוגע (לדוגמה; חברת סלולר או רשות מקומית) ודרישה לקבלת נתונים נוספים, איתור נפגעים נוספים, איסוף חומר משפטי (לדוגמה; פסקי דין נגד הגוף הפוגע בסוגיה דומה) ואיסוף ראיות נוספות אשר עשויות לתמוך ולחזק את הבקשה לאישור תביעה ייצוגית.

 ככל שבקשה לאישור תביעה ייצוגית תהיה מבוססת יותר, כך גדלים סיכוייה להתקבל, וכתוצאה מכך יאושר ניהול התביעה כתביעה ייצוגית.

המטרה העיקרית בתביעה ייצוגית היא להוביל לפיצוי גבוה ככל הניתן לקבוצת הנפגעים. ככל שהפיצוי לקבוצת הנפגעים גבוה יותר כך גם הגמול שישולם לתובע הייצוגי (אותו אדם אשר יזם את הגשת התביעה הייצוגית) ושכרו של עורך דין תביעות ייצוגיות יהיו גבוהים יותר.

כיצד לבחור עורך דין תביעות ייצוגיות?

עורך דין תביעות ייצוגיות טוב הוא עורך דין אשר עוסק בתחום התובענות ייצוגיות דרך קבע, ולא כעיסוק משני. חשוב לבחור עורך דין תביעות ייצוגיות העוסק דרך קבע בתחום זה משום שמדובר בתחום דינמי ומשתנה אשר אינו מאפשר להסתמך אך ורק על חוק תובענות ייצוגיות.

מדי יום מוגשות בקשות רבות לאישור תובענות ייצוגיות (בהן ניתן לעיין בפנקס התובענות הייצוגיות) אשר מחייבות את בתי המשפט לתת החלטות ופסקי דין רבים. חלק מפסקי דין אלה מחייבים וחלק מנחים.

פסקי דין אלה עשויים להרחיב או לצמצם את הוראות חוק תובענות ייצוגיות או לקבוע “עובדות בשטח” שעל עורך דין תביעות ייצוגיות להכיר.

עורך דין תביעות ייצוגיות שאינו מכיר פסקי דין קודמים בסוגיה בה הוא מבקש להגיש בקשה לאישור תובענה כייצוגית עשוי לגרום נזק רב ללקוח אותו הוא מייצג.

עורך דין תביעות ייצוגיות מנוסה מאוד

עורך דין אדי בליטשטיין הוא עורך דין תביעות ייצוגיות העוסק בתחום התובענות ייצוגיות כתחום עיסוק עיקרי, ומנהל בפועל תביעות ייצוגיות כנגד החברות הגדולות בארץ.

בעברו, עורך דין אדי בליטשטיין עסק במשך מספר שנים בהגנה על חברת פלאפון תקשורת בע”מ מפני תביעות ייצוגיות, ומסיבה זו הדבר מקנה לו ראיה משפטית מקיפה ורחבה הן על טענות ההגנה והן על טענות התביעה האפשריות במסגרת הליך של תביעה ייצוגית.

המלצות שקיבלנו מלקוחות המשרד

תשלום אגרה לצורך הגשת תביעה ייצוגית

החל מיום 8.5.2018 כל אדם המעוניין להגיש בקשה לאישור תביעה ייצוגית מחויב בתשלום אגרת בית משפט.

סכום האגרה לתשלום לצורך הגשת בקשה לאישור תובענה ייצוגית לבית המשפט המחוזי הוא 16 אלף ש”ח, כאשר 5500 ש”ח יש לשלם עם הגשת הבקשה (הסכום מתעדכן מדי שנה).

סכום האגרה לתשלום לצורך הגשת בקשה לאישור תובענה ייצוגית לבית משפט השלום הוא 8000 ש”ח, כאשר 3000 ש”ח יש לשלם עם הגשת הבקשה.

במקרים מסוימים ישנו פטור מלא מתשלום האגרה.

מדוע לקוחות רבים שוכרים את שירותיו של עו”ד אדי בליטשטיין

עורך דין אדי בליטשטיין - עורך דין אזרחי - מסחרי בראשון לציון - עורך דין תביעות ייצוגיות

עורך דין אדי בליטשטיין

עורך דין תביעות ייצוגיות

תביעות ייצוגיות אחרונות בטיפולו של עורך דין אדי בליטשטיין

תביעה ייצוגית נגד רשת בר סלטים בנושא משקל אריזות

בחודש נובמבר 2020 נשכרו שירותי משרדנו לצורך הגנה על רשת בר סלטים מפני תביעה ייצוגית שהוגשה נגדה בנושא משקל אריזות. בתאריך 27.5.2021 הצלחנו לסלק את בקשת האישור על הסף.

תביעה ייצוגית נגד מלון ספא קלאב בים המלח

תביעה ייצוגית זו הוגשה בתאריך 23.2.2020 לבית המשפט המחוזי בחיפה והיא עוסקת במצגים מטעים באתרי האינטרנט של המלון והחברה המשווקת את המלון.

תביעה ייצוגית נגד חברת א.ש. שיווק מערכות בע"מ

תביעה ייצוגית זו הוגשה בתאריך 17.3.2019 והיא עוסקת בסוגיית הכשרות למיני בר מדגם נועם 1, וכן, בגביית דמי ביטול עסקה בסכום העולה על הקבוע בחוק הגנת הצרכן

תביעה ייצוגית נגד חברת טריפל סי

בתאריך 4.8.2019 אישר בית המשפט המחוזי את הסכמות הצדדים, במסגרתן החברה תשנה את המדיניות שלה, תגבה מלקוחותיה חיוב יחסי ולא מלא בחודש הניתוק, ותעניק ללקוחותיה הטבה בשווי 510 אלף ש"ח.

תביעה ייצוגית נגד רשת בתי מאפה

בתאריך 1.6.2020 נשכרו שירותי משרדנו לצורך הגנה על רשת בתי מאפה מפני הליך ייצוגי בו נטען כי הרשת מחייבת לכאורה בניגוד לדין את לקוחותיה בגין האריזות בהן נמכרים המוצרים.

תביעה ייצוגית נגד חברת ריקושט

בתאריך 28.5.2019 בית הדין האזורי לעבודה אישר תביעה ייצוגית שהוגשה על ידי משרדו נגד חברת ריקושט, בגין אי צבירה ופדיון של ימי חופשה כדין לעובדי הרשת.

מאמרים אחרונים בנושא תביעות ייצוגיות

.